Dziś mamy 14 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

21 listopada 2019

Wyróżnienia i niesamowite występy. Dzień Pracownika Socjalnego w rytmie tanga

fot. MM

fot. MM

21 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano powiatowe obchody Dnia #Pracownika Socjalnego. Oprócz licznych przemówień i podziękowań dla pracowników oraz wolontariuszy nie zabrakło również dodatkowych atrakcji w postaci tanecznych występów.

Zgromadzonych w sali gości powitał zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle Piotr Hemmerling. Wśród zaproszonych gości w postaci pracowników socjalnych oraz wolontariuszy nie mogło zabraknąć starosty nakielskiego Tadeusza Sobola, wicestarosty Tomasza Miłowskiego, dyrektora PCPR Marka Durałka, dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nakle Ewy Kistowskiej, kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Nakle Jerzego Dubiela, kierownika Dziennego Domu Pobytu w Paterku Moniki Rease-Kani oraz kierowników WTZ z terenu powiatu nakielskiego – Izabeli Dyks, Magdaleny Owczarek i Zofii Woźniak, którzy w dowodzie uznania za trud oraz zaangażowanie wkładane w pracę, wręczyli indywidualne wyróżnienia następującym osobom: instruktorowi terapii zajęciowej WTZ w Szubinie Jackowi Chareńskiemu, rehabilitantce WTZ w Mroczy Beacie Tylickiej, instruktorce terapii zajęciowej WTZ w Mroczy Monice Ormińskiej, instruktorowi terapii zajęciowej WTZ w Mroczy Sylwii Walczak, pedagogom Środowiskowego Domu Samopomocy Bartoszowi Wołodźko i Katarzynie Trojanek, specjalistce do spraw wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w PCPR Marii Magdalenie Najdul, koordynatorce rodzinnej pieczy zastępczej w PCPR Marice Chojnickiej, wychowawczyni i koordynatorce w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Szubinie Magdalenie Piecuch, inspektorom z PCPR Patrycji Szamlewskiej i Agnieszce Stręciwilk, głównej księgowej WTZ w Nakle Jolancie Preibisz, terapeutce zajęciowej WTZ w Nakle Anice Biernackiej, starszej księgowej DPS w Nakle Elżbiecie Volmuller, pielęgniarce DPS w Nakle Elwirze Malinowskiej oraz dietetyczce DPS w Nakle Katarzynie Nowak.

Wyróżnienia trafiły także do wolontariuszy, a otrzymali je: Martyna Karnowska, Alicja Paprocka, Michał Golecki, Jakub Koliński (wolontariusze DPS), Zofia Karolewska, Sandra Dobert (wolontariusze PCPR), Adrian Wołowicz, Oliwia Adamczyk-Danielewska (wolontariusze WTZ w Mroczy), Zygmunt Chmara, Mariola Wyrobek, Monika Hek, Jolanta Mela, Bożena Tomczuk, Teresa Lewandowska, Nikola Baliniak oraz Wiktoria Hek (wolontariusze WTZ w Nakle).

Uroczystość uświetnił taneczny występ tancerzy federacji tańca sportowego, obecnych mistrzów województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii dorosłych – Michaliny i Filipa Kuklińskich oraz doświadczonej tancerki Doroty Gołębiowskiej, która skutecznie zachęciła do tańca m.in. Piotra Hemmerlinga oraz Tomasza Miłowskiego. Po zakończeniu oficjalnej części goście udali się na mały poczęstunek.

Oceń artykuł: 34 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (44) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  Iwona Pavlovic, w dniu 21-11-2019 16:59:54 napisał:

  Taniec z Samorządowcami, wielki finał! :D

  odpowiedz

  • 1 (7)

  :-), w dniu 21-11-2019 17:10:07 napisał:

  Kaśka z ŚDS wielkie gratulacje! :-) Klasa sama w sobie! Pedagog z powołania, który emanuje pozytywną energią i uśmiechem. :-) Brawo Ty!

  odpowiedz

  • 16 (18)

  Lublin, w dniu 21-11-2019 17:17:18 napisał:

  Kiedy zostanie publicznie wyjaśniona sprawa karna zawodowej rodziny zastępczej z powiatu nakielskiego (wieś z gminy Mrocza), dotycząca przestępstw seksualnych, której ofiarami padły dzieci powierzone pieczy tej rodzinie??? Sprawa toczyła się przed sądem rejonowym w Nakle i nikt z PCPR nie chce się podzielić publicznie swoimi winami???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (14)

  monte kristo, w dniu 21-11-2019 17:17:53 napisał:

  najpierw wyróżnienie a potem mogli zobaczyć jak władze tańczą z okazji ich święta, ajm so hepi

  odpowiedz

  • 3 (7)

  obserwatore, w dniu 21-11-2019 17:20:24 napisał:

  Nakielski czar par to jest piękne

  odpowiedz

  • 12 (26)

  ., w dniu 21-11-2019 17:49:53 napisał:

  Nie rozumiem za co przypisuje się tyle " niesamowitych " zasług .Wykonujecie pracę,za którą otrzymujecie wynagrodzenie ,- godziwe wynagrodzenie . Proszę nie pisać o szczególnych predyspozycjach oraz poświęceniu się na rzecz osób potrzebujących.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 17 (23)

  Maria, w dniu 21-11-2019 19:04:16 napisał:

  awans z opiekunki na kierowniczkę, to jest to.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 5 (17)

  w, w dniu 21-11-2019 19:18:49 napisał:

  Po co ten cały spęd?Może zapraszać tych ludzi trzeba dać im właściwe wynagrodzenie!Przecież większość z nich zyje na gorszej stopie niż ich podopieczni!Część ich podopiecznych to rzeczywiście ludzie potrzebujący pomocy. Ale większość to zwykłe ŻULE I NACIĄGACZE

  odpowiedz

  • 6 (14)

  Gosc, w dniu 21-11-2019 21:18:40 napisał:

  Ktoś tu pisze że wynagrodzenie sowite.... Myślę że 1800 zł za pracę na 3 zmiany plus ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie innych ludzi to naprawdę niewiele. Wiem że myślicie że jest lepiej ale niestety nie jest. I naprawdę jest to ciężka praca.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (13)

  Gosc, w dniu 21-11-2019 22:14:35 napisał:

  Dokładnie niestety tak jest. Niejednokrotnie wygaduje się pracownikom socjalnym ze za darmo kasę dostają... że nic nie robię.. . Osobiście mnie jako pracownika pomocy społecznej bardzo to boli... Misja... praca... opieka nad ludźmi.. . odpowiedzialność... tego mam pod dostatkiem.... A i tak wiecznie słyszę że za czyjeś podatki pracuje.... Naprawdę wstyd przyznać się przed znajomymi ile zarabiam po latach pracy...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (14)

  pat z życzeniami, w dniu 22-11-2019 01:13:44 napisał:

  Dla wszystkich pracowników pomocy społecznej wszystkiego dobrego - pomimo trudnych i złych spraw wokół was, radości - pomimo smutnych i czasami tragicznych spraw jakimi się zajmujecie, wytrwałości - pomimo trudności i przeszkód w niesieniu pomocy potrzebujacym, niesłabnącej empatii - pomimo braku zrozumienia dla waszej ciężkiej pracy i duuuuużo zdrowia - ponieważ to jest najważniejsze. A dla wszystkich życzliwych - podziękowania za życzenia, a dla mniej życzliwych: więcej życzliwości i pamiętajcie, że pracownik pomocy społecznej to też Człowiek - żyjący na tej samej planecie co Wy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (9)

  Ja, w dniu 22-11-2019 06:54:47 napisał:

  Są pracownicy z powołania i są bezmózgi.... Nie mogę pojąć myślenia jednej pani ktora"kontroluje "jedna z rodzin z gminy Mrocza.. Rodzinka dostaje 500plus na 8 dzieci, tylko odbiorą to jest picie, krzyki awantury itp. 2 razy była policja, zgłaszane do opieki i co? Nic.. Jeszcze ta pani im więcej pomaga.. A jak się Stanie tam jakaś tragedia to pierwsze co ta pani beknie

  odpowiedz

  • 8 (20)

  Prezes Orła , w dniu 22-11-2019 09:06:52 napisał:

  Hemmerling tfu pyszałku, karierowiczu, nie mogę patrzeć na ciebie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (9)

  joske, w dniu 22-11-2019 09:08:37 napisał:

  Nie podoba się to droga wolna. Zawsze można zmienić pracę. Wakatów u prywaciarzy jest w bród. Dostają wiele ponad ustawową minimalną, która według pracodawców jest zbyt wysoka. Za minimalną pracuje większość nakielan. Właściwie zapieprza za minimalną.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (16)

  przyjaciel psów, w dniu 22-11-2019 10:32:02 napisał:

  Panie Miłowski, leans wyśmienity. Tylko pytanie,gdzie te drogi jak lustro? Chodził przecież Pan ,jak ksiądz po kolędzie, bez zaproszenia! i obiecywał drogi jak lustro. Gdzie Panu do Pana Sobola. Umieć się zachować, nie gadać bzdur , być człowiekiem.

  odpowiedz

  • 13 (19)

  Nata, w dniu 22-11-2019 11:28:56 napisał:

  Lanser Miłowski w akcji. Lepiej by się zajął wyjaśnieniem mrocznej historii zawodowej rodziny zastępczej która molestowała dzieci przyjęte do opieki. Może ta historia jest skrywana bo tę rodzinę może ktoś z bliskich Miłowskiego nieudacznie kontrolował? W PCPR w czasie kiedy Miłowski był starostą zatrudniono jego synową. Może to jest przyczyną krycia winnych ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (7)

  karolina ze sz.., w dniu 22-11-2019 16:40:21 napisał:

  tyn co niby mo kfolifikocje, to by lipiej zaśpiwoł ni tończoł

  odpowiedz

  • 1 (11)

  koń, w dniu 22-11-2019 17:21:49 napisał:

  Wielki szacunek dla Pracowników! Szkoda tylko, że są tłem do lansowania się i zabawy dla "władz". Dlaczego głosujecie ciągle na te same facjaty, którym dajecie w ten sposób wysokopłatną "pracę"???Nikt inny, by chyba nikt nie zatrudnił, chyba że przy taśmie.Ani to dobrze wykształceni, ani doświadczeni,,,,

  odpowiedz

  • 4 (4)

  precz z komuną, w dniu 23-11-2019 08:21:32 napisał:

  zadłużenie powiatu wskazywało by na rumbę

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Jurs, w dniu 23-11-2019 14:24:13 napisał:

  Burmistrz gminy kcynia mieli ponoć impreze z pracownikami urzędu i radnymi ...czy ktoś wie kto za to zapłacił bo gmina taka biedna nawet na chodnik nie ma jura

  odpowiedz

  • 0 (6)

  były nakielanin, w dniu 24-11-2019 03:50:05 napisał:

  Szacunek i uznanie dla tego środowiska...niawet obraz skoczka p.Piotra Hemmerlinga,tego odczucia nie jest w stanie zmienić !

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lipoliza injekcyjna
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Sprawdzanie świateł
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Krzesło młodzieżowe
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)