Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2019

Wyróżnienia i niesamowite występy. Dzień Pracownika Socjalnego w rytmie tanga

fot. MM

fot. MM

21 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano powiatowe obchody Dnia #Pracownika Socjalnego. Oprócz licznych przemówień i podziękowań dla pracowników oraz wolontariuszy nie zabrakło również dodatkowych atrakcji w postaci tanecznych występów.

Zgromadzonych w sali gości powitał zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle Piotr Hemmerling. Wśród zaproszonych gości w postaci pracowników socjalnych oraz wolontariuszy nie mogło zabraknąć starosty nakielskiego Tadeusza Sobola, wicestarosty Tomasza Miłowskiego, dyrektora PCPR Marka Durałka, dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nakle Ewy Kistowskiej, kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Nakle Jerzego Dubiela, kierownika Dziennego Domu Pobytu w Paterku Moniki Rease-Kani oraz kierowników WTZ z terenu powiatu nakielskiego – Izabeli Dyks, Magdaleny Owczarek i Zofii Woźniak, którzy w dowodzie uznania za trud oraz zaangażowanie wkładane w pracę, wręczyli indywidualne wyróżnienia następującym osobom: instruktorowi terapii zajęciowej WTZ w Szubinie Jackowi Chareńskiemu, rehabilitantce WTZ w Mroczy Beacie Tylickiej, instruktorce terapii zajęciowej WTZ w Mroczy Monice Ormińskiej, instruktorowi terapii zajęciowej WTZ w Mroczy Sylwii Walczak, pedagogom Środowiskowego Domu Samopomocy Bartoszowi Wołodźko i Katarzynie Trojanek, specjalistce do spraw wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w PCPR Marii Magdalenie Najdul, koordynatorce rodzinnej pieczy zastępczej w PCPR Marice Chojnickiej, wychowawczyni i koordynatorce w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Szubinie Magdalenie Piecuch, inspektorom z PCPR Patrycji Szamlewskiej i Agnieszce Stręciwilk, głównej księgowej WTZ w Nakle Jolancie Preibisz, terapeutce zajęciowej WTZ w Nakle Anice Biernackiej, starszej księgowej DPS w Nakle Elżbiecie Volmuller, pielęgniarce DPS w Nakle Elwirze Malinowskiej oraz dietetyczce DPS w Nakle Katarzynie Nowak.

Wyróżnienia trafiły także do wolontariuszy, a otrzymali je: Martyna Karnowska, Alicja Paprocka, Michał Golecki, Jakub Koliński (wolontariusze DPS), Zofia Karolewska, Sandra Dobert (wolontariusze PCPR), Adrian Wołowicz, Oliwia Adamczyk-Danielewska (wolontariusze WTZ w Mroczy), Zygmunt Chmara, Mariola Wyrobek, Monika Hek, Jolanta Mela, Bożena Tomczuk, Teresa Lewandowska, Nikola Baliniak oraz Wiktoria Hek (wolontariusze WTZ w Nakle).

Uroczystość uświetnił taneczny występ tancerzy federacji tańca sportowego, obecnych mistrzów województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii dorosłych – Michaliny i Filipa Kuklińskich oraz doświadczonej tancerki Doroty Gołębiowskiej, która skutecznie zachęciła do tańca m.in. Piotra Hemmerlinga oraz Tomasza Miłowskiego. Po zakończeniu oficjalnej części goście udali się na mały poczęstunek.

Oceń artykuł: 37 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (44) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  Iwona Pavlovic, w dniu 21-11-2019 16:59:54 napisał:

  Taniec z Samorządowcami, wielki finał! :D

  odpowiedz

  • 1 (7)

  :-), w dniu 21-11-2019 17:10:07 napisał:

  Kaśka z ŚDS wielkie gratulacje! :-) Klasa sama w sobie! Pedagog z powołania, który emanuje pozytywną energią i uśmiechem. :-) Brawo Ty!

  odpowiedz

  • 16 (18)

  Lublin, w dniu 21-11-2019 17:17:18 napisał:

  Kiedy zostanie publicznie wyjaśniona sprawa karna zawodowej rodziny zastępczej z powiatu nakielskiego (wieś z gminy Mrocza), dotycząca przestępstw seksualnych, której ofiarami padły dzieci powierzone pieczy tej rodzinie??? Sprawa toczyła się przed sądem rejonowym w Nakle i nikt z PCPR nie chce się podzielić publicznie swoimi winami???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (14)

  monte kristo, w dniu 21-11-2019 17:17:53 napisał:

  najpierw wyróżnienie a potem mogli zobaczyć jak władze tańczą z okazji ich święta, ajm so hepi

  odpowiedz

  • 3 (7)

  obserwatore, w dniu 21-11-2019 17:20:24 napisał:

  Nakielski czar par to jest piękne

  odpowiedz

  • 12 (26)

  ., w dniu 21-11-2019 17:49:53 napisał:

  Nie rozumiem za co przypisuje się tyle " niesamowitych " zasług .Wykonujecie pracę,za którą otrzymujecie wynagrodzenie ,- godziwe wynagrodzenie . Proszę nie pisać o szczególnych predyspozycjach oraz poświęceniu się na rzecz osób potrzebujących.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 17 (23)

  Maria, w dniu 21-11-2019 19:04:16 napisał:

  awans z opiekunki na kierowniczkę, to jest to.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 5 (17)

  w, w dniu 21-11-2019 19:18:49 napisał:

  Po co ten cały spęd?Może zapraszać tych ludzi trzeba dać im właściwe wynagrodzenie!Przecież większość z nich zyje na gorszej stopie niż ich podopieczni!Część ich podopiecznych to rzeczywiście ludzie potrzebujący pomocy. Ale większość to zwykłe ŻULE I NACIĄGACZE

  odpowiedz

  • 6 (14)

  Gosc, w dniu 21-11-2019 21:18:40 napisał:

  Ktoś tu pisze że wynagrodzenie sowite.... Myślę że 1800 zł za pracę na 3 zmiany plus ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie innych ludzi to naprawdę niewiele. Wiem że myślicie że jest lepiej ale niestety nie jest. I naprawdę jest to ciężka praca.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (13)

  Gosc, w dniu 21-11-2019 22:14:35 napisał:

  Dokładnie niestety tak jest. Niejednokrotnie wygaduje się pracownikom socjalnym ze za darmo kasę dostają... że nic nie robię.. . Osobiście mnie jako pracownika pomocy społecznej bardzo to boli... Misja... praca... opieka nad ludźmi.. . odpowiedzialność... tego mam pod dostatkiem.... A i tak wiecznie słyszę że za czyjeś podatki pracuje.... Naprawdę wstyd przyznać się przed znajomymi ile zarabiam po latach pracy...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (14)

  pat z życzeniami, w dniu 22-11-2019 01:13:44 napisał:

  Dla wszystkich pracowników pomocy społecznej wszystkiego dobrego - pomimo trudnych i złych spraw wokół was, radości - pomimo smutnych i czasami tragicznych spraw jakimi się zajmujecie, wytrwałości - pomimo trudności i przeszkód w niesieniu pomocy potrzebujacym, niesłabnącej empatii - pomimo braku zrozumienia dla waszej ciężkiej pracy i duuuuużo zdrowia - ponieważ to jest najważniejsze. A dla wszystkich życzliwych - podziękowania za życzenia, a dla mniej życzliwych: więcej życzliwości i pamiętajcie, że pracownik pomocy społecznej to też Człowiek - żyjący na tej samej planecie co Wy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (9)

  Ja, w dniu 22-11-2019 06:54:47 napisał:

  Są pracownicy z powołania i są bezmózgi.... Nie mogę pojąć myślenia jednej pani ktora"kontroluje "jedna z rodzin z gminy Mrocza.. Rodzinka dostaje 500plus na 8 dzieci, tylko odbiorą to jest picie, krzyki awantury itp. 2 razy była policja, zgłaszane do opieki i co? Nic.. Jeszcze ta pani im więcej pomaga.. A jak się Stanie tam jakaś tragedia to pierwsze co ta pani beknie

  odpowiedz

  • 8 (20)

  Prezes Orła , w dniu 22-11-2019 09:06:52 napisał:

  Hemmerling tfu pyszałku, karierowiczu, nie mogę patrzeć na ciebie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (9)

  joske, w dniu 22-11-2019 09:08:37 napisał:

  Nie podoba się to droga wolna. Zawsze można zmienić pracę. Wakatów u prywaciarzy jest w bród. Dostają wiele ponad ustawową minimalną, która według pracodawców jest zbyt wysoka. Za minimalną pracuje większość nakielan. Właściwie zapieprza za minimalną.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (16)

  przyjaciel psów, w dniu 22-11-2019 10:32:02 napisał:

  Panie Miłowski, leans wyśmienity. Tylko pytanie,gdzie te drogi jak lustro? Chodził przecież Pan ,jak ksiądz po kolędzie, bez zaproszenia! i obiecywał drogi jak lustro. Gdzie Panu do Pana Sobola. Umieć się zachować, nie gadać bzdur , być człowiekiem.

  odpowiedz

  • 13 (19)

  Nata, w dniu 22-11-2019 11:28:56 napisał:

  Lanser Miłowski w akcji. Lepiej by się zajął wyjaśnieniem mrocznej historii zawodowej rodziny zastępczej która molestowała dzieci przyjęte do opieki. Może ta historia jest skrywana bo tę rodzinę może ktoś z bliskich Miłowskiego nieudacznie kontrolował? W PCPR w czasie kiedy Miłowski był starostą zatrudniono jego synową. Może to jest przyczyną krycia winnych ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (7)

  karolina ze sz.., w dniu 22-11-2019 16:40:21 napisał:

  tyn co niby mo kfolifikocje, to by lipiej zaśpiwoł ni tończoł

  odpowiedz

  • 1 (11)

  koń, w dniu 22-11-2019 17:21:49 napisał:

  Wielki szacunek dla Pracowników! Szkoda tylko, że są tłem do lansowania się i zabawy dla "władz". Dlaczego głosujecie ciągle na te same facjaty, którym dajecie w ten sposób wysokopłatną "pracę"???Nikt inny, by chyba nikt nie zatrudnił, chyba że przy taśmie.Ani to dobrze wykształceni, ani doświadczeni,,,,

  odpowiedz

  • 4 (4)

  precz z komuną, w dniu 23-11-2019 08:21:32 napisał:

  zadłużenie powiatu wskazywało by na rumbę

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Jurs, w dniu 23-11-2019 14:24:13 napisał:

  Burmistrz gminy kcynia mieli ponoć impreze z pracownikami urzędu i radnymi ...czy ktoś wie kto za to zapłacił bo gmina taka biedna nawet na chodnik nie ma jura

  odpowiedz

  • 0 (6)

  były nakielanin, w dniu 24-11-2019 03:50:05 napisał:

  Szacunek i uznanie dla tego środowiska...niawet obraz skoczka p.Piotra Hemmerlinga,tego odczucia nie jest w stanie zmienić !

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Kanapa
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Meble łazienkowe
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)