Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

26 kwietnia 2016

Wykazali się wiedzą

fot. pow.

fot. pow.

25 kwietnia w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica odbył się po raz #siódmy turniej językowy Multilingua pod patronatem pana Starosty Tomasza Miłowskiego.

Do rywalizacji stanęło sześć drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Szubinie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, I Liceum Ogólnokształcące im. B Krzywoustego w Nakle oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle (2 drużyny).

Zadaniem czteroosobowych drużyn było rozwiązanie 5 zadań w języku angielskim i niemieckim. Uczestnicy wykazywali się wiedzą z zakresu leksyki i gramatyki, a także wiedzy o krajach angl i niemieckojęzycznych. Najlepsza okazała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcące im. B Krzywoustego w Nakle, II miejsce zajęła drużyna z Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni, a III drużyna z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle (ekonomiści). Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyła pani dyrektor Alicja Czubak.

W przerwie uczestników rozbawiał szkolny kabaret w skeczach słynnych polskich kabaretów SMILE i ŁOWCY.B.

Do rywalizacji stanęły również drużyny gimnazjalistów z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Łobżenicy, Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy i Gimnazjum w Kcyni. Podobnie jak uczniowie szkół średnich, gimnazjaliści również rozwiązywali zadania w języku angielskim i niemieckim wykazują się nie tylko znajomością języków obcych, ale także umiejętnościami aktorskimi. Najlepszy wynik i I miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku, II miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, a III przypadło drużynie Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyły pani dyrektor Alicja Czubak i pani wicedyrektor Wioletta Traczyk.

Zwycięzcom gratulujemy. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów. Dziękujemy za dobrą zabawę. Zapraszamy za rok.

Materiał: powierzony

Oceń artykuł: 32 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)