Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

29 marca 2019

Wycieczka po mieście. Pierwszy spot reklamowy naszego miasta

fot. pow

fot. pow

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie podjęły kolejne, już czwarte ogólnopolskie zadanie konkursowe Tydzień Z Technologią.

Dzisiaj zabawiły się w reporterów, którzy zwiedzają ciekawe miejsca w naszym mieście i je fotografują. Na niektórych zdjęciach widać wielkie postępy opanowanej czynności korzystania z technologii: tabletu i aparatu fotograficznego. Dzieciom towarzyszyła atmosfera zafascynowania zadaniem z programu #Uczymy Dzieci Programować. Po powrocie do przedszkola Promyczki w zespołach utworzyły collage zdjęciowy na szarym arkuszu papieru i stworzyły pierwszy spot reklamowy Szubina. Poznały również sposób tworzenia filmu oraz wstawiania slajdów w programie Movie Editor, a także zapisywania fotografii na komputerze stacjonarnym. Refleksji ciekawego dnia dzieci dokonały już podczas wycieczki na szubińskim rynku, wówczas był to dla nich czas na odpoczynek

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)