Dziś mamy 30 września 2020, środa, imieniny obchodzą:

25 września 2019

Wycieczka do sadu. Przedszkolaki poznały ciekawostki o owocach

fot. Niepubliczne Przedszkole

fot. Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko" w Szubinie

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie realizując temat o # owocach, drzewach owocowych, sadzie o tym co dzieje się jesienią oprócz tradycyjnych zabaw i zajęć w sali miały okazję pobawić się i pouczyć nieco inaczej.

Jednego dnia spotkały się w auli, aby obejrzeć prezentację multimedialną, nauczyć się wierszyka, poznać walory smakowe i właściwości zdrowotne owoców.

Następnego dnia dzieci z grupy „Biedronki” udały się na wycieczkę do sadu Państwa Marchlewskich, gdzie babcia Szczepana czekała, żeby pokazać im sad pełen jabłoni i opowiedzieć o pracy ogrodnika, sadownika.

Potem jeszcze spacer po sadzie, wspólne zdjęcia i poczęstunek - rogaliki i pyszne soki oczywiście jabłkowe. Dziękujemy bardzo Pani Marii za pomoc w realizacji zajęć i poczęstunek.

materiał: Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko" w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)