Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

25 września 2019

Wycieczka do sadu. Przedszkolaki poznały ciekawostki o owocach

fot. Niepubliczne Przedszkole

fot. Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko" w Szubinie

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie realizując temat o # owocach, drzewach owocowych, sadzie o tym co dzieje się jesienią oprócz tradycyjnych zabaw i zajęć w sali miały okazję pobawić się i pouczyć nieco inaczej.

Jednego dnia spotkały się w auli, aby obejrzeć prezentację multimedialną, nauczyć się wierszyka, poznać walory smakowe i właściwości zdrowotne owoców.

Następnego dnia dzieci z grupy „Biedronki” udały się na wycieczkę do sadu Państwa Marchlewskich, gdzie babcia Szczepana czekała, żeby pokazać im sad pełen jabłoni i opowiedzieć o pracy ogrodnika, sadownika.

Potem jeszcze spacer po sadzie, wspólne zdjęcia i poczęstunek - rogaliki i pyszne soki oczywiście jabłkowe. Dziękujemy bardzo Pani Marii za pomoc w realizacji zajęć i poczęstunek.

materiał: Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko" w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)