Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 listopada 2018

Wspólne posiedzenie komisji. Zimowe utrzymanie dróg jednym z tematów obrad

fot. MM

fot. MM

6 listopada na nakielskiej przystani zorganizowano wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i # Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Zgromadzeni w sali konferencyjnej goście, wśród których znaleźli się m.in. reprezentanci samorządów wszystkich gmin należących do powiatu nakielskiego, jak i przedstawiciele służb mundurowych oraz zarządów dróg powiatowych i wojewódzkich.

Przewodniczącym spotkania był starosta Tomasz Miłowski, który na wstępie poprosił o zniesienie z porządku obrad punktu mówiącego o zaopiniowaniu Powiatowego Planu Zarządzania Kryzysowego w związku z jego aktualizacją, wyznaczającą kolejny dwuletni cykl planowania ze względu na sytuację, która miała miejsce 14 października w gminie Kcynia, na terenie nieużytku rolnego między miejscowościami Chwaliszewo i Iwno. Ujawniono tam ok. 40 plastikowych beczek z odpadami, w których znajdowała się ciecz chemiczna w kolorze ceglasto brunatnym. Na ostatnim posiedzeniu komisji (23 października) padł wniosek, by uwzględnić wspomnianą sytuację w Powiatowym Planie Zarządzania Kryzysowego. W związku ten punkt zostanie przeniesiony do porządku obrad następnego posiedzenia komisji.

Następnie głos zabrał kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nakle Dariusz Domek, który przedstawił sprawozdanie z realizacji wniosków podjętych na ostatnim posiedzeniu komisji. Jednym z nich było wykorzystanie do działań policyjnego patrolu wodnego na nakielskiej przystani w związku ze zgłaszaniem przypadków spożywania alkoholu przez osoby pływające sprzętem wodnym wypożyczanym na nakielskiej przystani. Patrole policji były zadysponowane m.in. podczas trwania sztandarowej imprezy powiatu „Przystań w Kolorze Blue” pojawiały się jeszcze przez kilka dni, sprawdzając stan trzeźwości osób wypożyczających sprzęt.

W dalszej kolejności kierownik Rejonu ENEA w Nakle Marian Kamrowski przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa energetycznego na terenie powiatu nakielskiego. Następnym punktem obrad było zimowe utrzymanie dróg, czyli informacje w zakresie przygotowań do okresu zimowego przedstawiane przez zarządców poszczególnych dróg. Dyrektor zarządu dróg powiatowych w Nakle Bartosz Lamprecht przedstawił firmy, które w nadchodzącym okresie zimowym będą odpowiedzialne za utrzymanie dróg:

Obszar gminy Sadki: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ARES Tadeusz Kiestrzyn
Obszar gminy Mrocza: Zakład Gospodarki Komunalnej w Mroczy sp. z o.o.
Obszar gminy Nakło: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe REDON Andrzej Trudziński oraz REDON Nakło nad Notecią sp. z o.o.
Obszar gminy Kcynia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Rafał Szymczak
Obszar gminy Szubin: Koło Rolnicze w Królikowie

Odśnieżanie chodników w ciągach dróg powiatowych: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ARES Tadeusz Kiestrzyn
Tego typu informacje przekazali również: Janusz Dombka z Zarządu Dróg Wojewódzkich rejon Tuchola oraz przedstawiciele wszystkich gmin z powiatu nakielskiego.

Ostatnim punktem dzisiejszych obrad było przedstawienie informacji w zakresie przygotowań na wypadek wystąpienia zagrożeń charakterystycznych w okresie zimowym, takich jak niskie temperatury, gwałtowne opady śniegu itp. przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle st. bryg. Romana Kłosa, pełniącego obowiązki pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle kom. Zbigniewa Sperkowskiego, reprezentującą Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „Judym” Wiolettę Kwiatkowską oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Nakle Andrzeja Niedbałę, który skierował do mieszkańców kilka apeli. Jeden z nich dotyczył m.in. nadmiernej ilości śniegu zalegającego na dachach, przez co  okresie jesienno-zimowym w budownictwie zwiększa się ryzyko wystąpienia zagrożeń katastrof budowlanych.

– Przypominam właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych, że mają obowiązek usuwania nadmiaru śniegu z dachów oraz elementów takich jak sople czy nawisy lodowe, mogące zagrażać bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych przebiegających bezpośrednio przy tych budynkach – mówił inspektor. Andrzej Niedbała apelował jednocześnie o rozwagę informując, że nie należy usuwać śniegu ze wszystkich dachów. – Dotyczy to głównie dachów płaskich o kącie nachylenia do 30 stopni – dodał.


Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  o., w dniu 06-11-2018 18:03:49 napisał:

  Oby było bezpiecznie na drogach tej zimy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Tragedia, w dniu 07-11-2018 08:55:23 napisał:

  Będzie bezpiecznie jak zima w zimę nie zaskoczy drogowców :(

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Usta - powiekszanie
Test amortyzatorów
Botox zmarszczki lwie
Odchudzanie
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)