Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

25 listopada 2019

Współczesna profilaktyka przemocy. Młodzież wzięła udział w ciekawej lekcji

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Zajęcia na temat współczesnej profilaktyki i przemocy przeprowadziła dla # uczniów klasy I i II szubińskiego LO mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Zajęcia zorganizowano w ramach porozumienia podpisanego ze szkołą.

Na mocy porozumienia podpisanego przez kierownictwo nakielskiej komendy z I LO w Szubinie, policjanci prowadzą zajęcia dla uczniów z klasy o profilu prawno – policyjnym. Zajęcia mają bardzo różnorodną tematykę, zgodną z programem jaką dla tego typu klas opracowała Komenda Główna Policji.

W ostatnich dniach z uczniami klasy I i II spotkała się mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Uczniowie klasy I dowiedzieli się wiele na temat współczesnej profilaktyki społecznej, jej zadaniach, celach oraz formach. Zajęcia podzielone zostały na część wykładową, oraz warsztatową podczas której młodzież miała za zadanie opracowanie profilaktyki skierowanej do wybranej grupy docelowej.

W klasie II mł. asp. Wrzeszcz mówiła o przemocy. Przedstawione zostały jej formy oraz scharakteryzowano osoby stosujące przemoc. Również ten temat został podzielony na teorię oraz praktykę, podczas której uczniowie samodzielnie wykonywali zadanie z tematyki przemocy.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Sprawdzanie geometrii kół
Przewóz krajowy
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Budowa domu pod klucz
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)