Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2019

Współczesna profilaktyka przemocy. Młodzież wzięła udział w ciekawej lekcji

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Zajęcia na temat współczesnej profilaktyki i przemocy przeprowadziła dla # uczniów klasy I i II szubińskiego LO mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Zajęcia zorganizowano w ramach porozumienia podpisanego ze szkołą.

Na mocy porozumienia podpisanego przez kierownictwo nakielskiej komendy z I LO w Szubinie, policjanci prowadzą zajęcia dla uczniów z klasy o profilu prawno – policyjnym. Zajęcia mają bardzo różnorodną tematykę, zgodną z programem jaką dla tego typu klas opracowała Komenda Główna Policji.

W ostatnich dniach z uczniami klasy I i II spotkała się mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Uczniowie klasy I dowiedzieli się wiele na temat współczesnej profilaktyki społecznej, jej zadaniach, celach oraz formach. Zajęcia podzielone zostały na część wykładową, oraz warsztatową podczas której młodzież miała za zadanie opracowanie profilaktyki skierowanej do wybranej grupy docelowej.

W klasie II mł. asp. Wrzeszcz mówiła o przemocy. Przedstawione zostały jej formy oraz scharakteryzowano osoby stosujące przemoc. Również ten temat został podzielony na teorię oraz praktykę, podczas której uczniowie samodzielnie wykonywali zadanie z tematyki przemocy.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne - na zamówienie
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Nowoczesne zabiegi laserowe
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)