Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Wspaniała wycieczka do Brzózek. Dzieci miło spędziły czas

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek 20 maja dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” udali się # na wycieczkę do artystycznych Brzózek położonych niedaleko Szubina.

Był piękny, słoneczny dzień. Na miejscu powitała nas sympatyczna pani Katarzyna, która przygotowała wiele niespodzianek.

Oprowadziła i opowiedziała nam o swojej pięknej leśnej osadzie oraz o artystycznych pasjach. Pani Kasia ustaliła z nami zasady obowiązujące podczas pobytu. Później całą grupą wyruszyliśmy na wycieczkę po lesie z opowieściami z życia lasu oraz informacjami utrwalającymi wiedzę dzieci na temat roślinności, zwierząt, które możemy spotkać na naszych terenach.

Po powrocie biedroneczki mieli czas na chwilę odpoczynku i swobodne zabawy na leśnej polanie. Następną atrakcją był udział w profesjonalnych zajęciach plastycznych. Uczestnicy po krótkim wprowadzeniu przez panią Kasię przystąpili, pod jej okiem, do wykonania rysunków pastelami.

Powstały piękne prace, dzieci mogły dostrzec nowe barwy, uczyć się nowych technik plastycznych oraz posmakować zupy z ekologicznych warzyw. Po tak wspaniałych przeżyciach możemy powiedzieć, że dla wszystkich przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń.

Spędziliśmy miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu malowniczej przyrody leśnej. 

materiał: Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko"

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)