Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Wspaniała integracja pokoleniowa. Czas nauki połączony z zabawą

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

W grupie Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie okres # adwentu rozpoczął się od aktywności z Uczymy Dzieci Programować po daltońsku.

Tradycja połączona z nowoczesnością. Już pierwsza bombka odsłonięta w choinkowym kalendarzu adwentowym dotyczyła wspólnej lekcji nauki kodowania z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie.

Konstruktywne, radosne spotkanie w auli LO, było pełne wyzwań i pozytywnych emocji. Wszyscy na początku nieśmiało, a później odważnie włączyli się do zabawy w programowanie.

Pani Aurelia Kasprzak, nauczycielka lekcji kreatywnej, wyraziła swoją opinię na temat obecnej uaktywnionej tego dnia młodzieży: "dobrze się bawiła i poznała wiele intetesujących rzeczy".

Natomiast uczniowie: Ola, Dominika, Kamil i Piotr, nasi wolontariusze podczas spotkania byli liderami. Swoją aktywność wyrazili na koniec refleksją, iż zajęcie daltońskie ukazało im przyjemną naukę poprzez dobrą zabawę.

Wspaniała integracja pokoleniowa umożliwiła wymianę doświadczeń, dzielenie się aktywnością mającą na celu zdobycie wiedzy algorytmicznej.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 73 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)