Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2019

Wrzosy. Robert Pawlik znów sołtysem

fot. LZ

fot. LZ

13 osób zadecydowało o tym, kto będzie „sołtysował” Wrzosom. Decyzją mieszkańców, kolejne pięć# lat będzie należało do Roberta Pawlika. To jego kolejna kadencja.

Burmistrz Mariusz Piotrkowski zapowiedział, że w 2019 roku mieszkańcy mogą liczyć na dokończenie budowy drogi. Gmina już wystąpiła o dofinansowani z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Budowa ma objąć 472 mb drogi, tj. do końca wioski, a jej koszt to około 400-450 tys. zł. - To jedyne, na co mieszkańcy mogą liczyć w tym roku, oczywiście poza inwestycjami zaplanowanymi w ramach funduszu sołeckiego i cząstkową naprawą dróg po zimie – powiedział włodarz.

W wyborach na sołtysa wystartował tylko Robert Pawlik, który zyskał poparcie dwunastu osób. Jedna osoba była przeciwna. W radzie sołeckiej, tak jak poprzednio, znalazło się troje mieszkańców. Są to Bożena Bielawska, Maria Świtała i Karol Kreczman. - Dziękuję za wybór na następną kadencję. Będę starał się robić jak najwięcej dla mieszkańców naszego sołectwa – podziękował Robert Pawlik tuż po wyborach.

W trakcie zebrania mieszkańcy pytali burmistrza, czy na Wrzosach są jakieś grunty gminne, czy we wsi powstanie kiedyś świetlica wiejska i dlaczego zburzono budynek po hydroforni.

Radny Roman Danielewski podziękował mieszkańcom za duże zaangażowanie w walkę z przemysłową tuczarnią. - Przeznaczono 10 tys. zł z funduszu sołeckiego na sporządzenie kontrraportu, w zasadzie wyręczając gminę. Determinacja mieszkańców i władz może spowodować, że do inwestycji nie dojdzie, choć przed nami jeszcze dużo pracy – mówił. Mariusz Piotrkowski dodał, że stuprocentową pewnością będzie dopiero uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego dla Wrzosów.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  CięŻkowo , w dniu 07-02-2019 16:30:57 napisał:

  CięŻkowo gratuluje! !

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Mieszkaniec, w dniu 10-02-2019 16:27:27 napisał:

  Cóż tam robi pan Danielewski czy się pomylił w kościele na mszy dziękczynnej w Ciężkowie ani na poczęstunku w Słupach nie był czy się pomylił SKS

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Naczepa platforma
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Botox zmarszczki lwie
Narożniki
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)