Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. Odbyła się uroczysta gala

fot. KPUW

fot. KPUW

2 grudnia Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z # Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralikiem spotkał się ze Stypendystami Prezesa Rady Ministrów z terenu Miasta Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, inowrocławskiego, żnińskiego, mogileńskiego, świeckiego, tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego.

Gratulując wyróżnionym Stypendystom osiągnięć wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zwracał uwagę na wielki wkład pracy, jaki w osiągnięcie tak wielkiego sukcesu włożyć musieli nie tylko wyróżnieni uczniowie, ale także ich nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice.

- Mam prośbę do wszystkich młodych ludzi, aby rozwijając swoje talenty, poszerzając swoją wiedzę, osiągając osobisty sukces pamiętali, że mieszkamy tutaj w Polsce i powinniśmy pracować także dla naszego kraju. Bez waszego zaangażowania w sprawy społeczne, gospodarcze, bez podzielenia się talentem i myślenia o naszej Ojczyźnie nasz kraj nie będzie rozwijał się tak, jak byśmy tego chcieli – mówił przedstawiciel rządu w województwie.

Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik podkreślał, że stypendium Prezesa Rady Ministrów jest wyróżnieniem unikatowym, ponieważ tylko najlepsi z najlepszych otrzymują tę nagrodę. Zaznaczył także, że wiedza, którą wyróżnieni uczniowie uzyskali sama w sobie jest wartością i jest dobra.

- Jednak „nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym” – powtórzył za Heraklitem z Efezu Marek Gralik. – Przed wami stoi zadanie, by zdobytą wiedzę przekuć w mądrość. Tak pokierować swoim życiem, by tę wiedzę można było spożytkować, bowiem wszystko, czego się nauczyliśmy straci sens, gdy nie będziemy mogli tej wiedzy zastosować w praktyce – dodał.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

W bieżącym roku w województwie kujawsko-pomorskim stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 213 uczniów.

W najbliższych dniach stypendia będą wręczane w Toruniu i we Włocławku.

Spotkanie było też okazją do wręczenia wyróżniającym się nauczycielom i pedagogom odznaczeń – Złotych, Srebrnych i Brązowych Medali za Długoletnią Służbę, Medali Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagród Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki 

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    rodzic, w dniu 03-12-2019 16:05:00 napisał:

    Czarne habity zawsze blisko władzy,to jest rozdzielność kościoła od państwa zapisana w Konstytucji.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Sprawdzanie geometrii kół
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Usługi transportowe
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)