Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 kwietnia 2018

Wojewódzki Konkurs Wokalny. Uczniowie ZSS Szubin nagrodzeni

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego odbył się III Wojewódzki Konkurs Wokalny Dostrzeż mnie pod # hasłem: „Kocham Cię życie”. Konkurs miał miejsce 17 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu.

Honorowy patronat nad konkursem już drugi raz objęła Aleksandra Poeplau Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Osób Niepełnosprawnych i Rodziny. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z lekką niepełnosprawnością intelektualną z województwa kujawsko – pomorskiego. Celem konkursu jest  rozwijanie uzdolnień i pasji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, w szczególności prezentowanie umiejętności wokalnych, integracja środowiska osób niepełnosprawnych, kształtowanie pozytywnej postawy wobec siebie i własnego życia. Poza wymienionymi celami, konkurs ten jest świętem muzyki i okazją do dobrej zabawy.

Dlatego organizatorzy  starają się, aby rywalizacja nie stała się dominującym zjawiskiem wśród uczestników. Uczestnikami konkursu były w tym roku drużyny z: Branżowej Szkoły I Stopnia nr 6 Specjalnej, Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J.Korczaka w Toruniu,  Młodzieżowego Domu Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu, Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach, Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim z oddziału zamiejscowego w Więcborku, Zespołu Szkół nr. 5 im. ks J.Twardowskiego w Rypinie,  Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie oraz z Zespołu Szkół im. M.Kotańskiego w Inowrocławiu. Wystąpiło 27 wokalistów wykonując 25 utworów.

Rywalizowali w dwóch kategoriach: I. Kategoria dla osób z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością, II kategoria dla osób z lekką niepełnosprawnością. Oceny występów i wyłonienia zwycięzców dokonało jury złożone z nauczycieli z każdej startującej w konkursie placówki. Oprócz czystość śpiewu oceniane też były: kontakt z publicznością, przekazywanie przez śpiew emocji, ruch sceniczny, interpretacja piosenki. Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody związane z ich pasją czyli śpiewem i muzyką. Oprócz tego poważnego, ale jakże wrażliwego jury jak co roku powołane zostało także jury z przymrużeniem oka, którego zadaniem jest rozbawiać publiczność, a także wzmacniać uczestników dostrzegając wyjątkowość u każdego występującego artysty.

Konkurs jak co roku uatrakcyjniała maskotka szkolna czyli KotAnek. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie reprezentowali Uczniowie: Julia Hibner i Konrad Jankowski.  Julka piosenką Roxany Węgiel pt. „Żyj” zdobyła wyróżnienie i nagrodę specjalną, a Konrad prezentując piosenkę Marka Grechuty pt.” Dni których nie znamy” zajął drugie miejsce. Gratulacje dla naszych wspaniałych wykonawców! Opiekunem młodych wokalistów był Zbigniew Sabaciński.

materiał: powierzony 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa hal
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)