Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2022

Wizyta w szkole podstawowej. Pokazy były nagradzane gromkimi oklaskami

fot. powierzone

fot. powierzone

Wizyta kadetów, w Szkole Podstawowej nr 1 w # Szubinie im. Władysława Jagiełły, dnia 20 czerwca 2022 roku, była jednym z elementów obchodów „Święto Młodości Świętem Miłości” zorganizowanego w murach tej szkoły.

Kadeci na hali sportowej przygotowali wystawę  wyposażenia, którym dysponują do szkolenia w ramach klas Oddziałów Przygotowania  Wojskowego.  Kadetom towarzyszył mjr.rez Witold Błasiak który  zawsze wspomaga Zespół Szkół stoiskiem z wystawą urządzeń łączności wojskowej minionej dekady. W czasie gdy organizowano dla uczniów szkoły podstawowej konkurencje zakładania kadeckiego „szpeju” biegu z minami , czy też rozbierania karabinków szkoleniowych na czas,  maj.rez. Witold Błasiak przybliżył pozostałym, prezentację różnej maści urządzeń łączności wojskowej minionej dekady.

Aura nie pozwoliła na przeprowadzenie pokazów taktycznych na zewnątrz budynku, takowy pokaz zaprezentowano w środku nagrodzony gromkimi oklaskami. Przeprowadzono także zawody pomiędzy klasami na pokazach. Konkurencja polegająca na jak najszybszym ubraniu kamizelki taktycznej, hełmu, przebiegnięcie do wyznaczonego punktu po minę przeciwpancerną i powrót do punktu startu wywołała wiele emocji wśród uczestników. Konkurencję wygrała klasa 7a, nagroda dla całej klasy to wizyta na strzelnicy wirtualnej w nowym roku szkolnym, zaraz po jego rozpoczęciu. Zapewne relacje z tej wizyty zobaczycie na naszych szkolnych stronach.

Całe wydarzenie zorganizowali kadeci:
Dominika Hejnicka
Tobiasz Nowicki
Anna Pęczek
Patryk Wojtczak
Leszek Peter
Oskar Kula
Ola Kaczmarek
Marta Witkowska
Hubert Gwit
Wiktor Dominiak
Kamil Napierała

materiał: Alicja Jaśkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.


Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)