Dziś mamy 15 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2019

Wizyta w Zakładzie Karnym. Było to ciekawe doświadczenie dla licealistów

fot. A. Marchlewska

fot. A. Marchlewska

Na przełomie listopada i grudnia zorganizowano dla młodzieży kl. 1c (o profilu policyjnym) oraz #kl. 2 w szubińskim liceum wyjazd do Zakładu Karnego w Bydgoszczy-Fordonie, w ramach realizacji projektu "Przez sport i profilaktykę do wolności od nałogów i przemocy".

Projekt ten finansowany jest przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i wpisuje się w program profilaktyki w Gminie Szubin w roku 2019.

Wizyta studyjna w Zakładzie Karnym umożliwiła naszej młodzieży poznanie zasad odbywania kary oraz różnych form oddziaływań resocjalizacyjnych. Zwiedzanie Zakładu Karnego było dla uczniów klasy policyjnej okazją do zetknięcia się ze służbą, z którą rzadko mają do czynienia w codziennym życiu. Bez wątpienia wyjazd był ciekawym doświadczeniem dla licealistów.

Materiał: A. Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)