Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 lipca 2016

Wizyta gości z Kazachstanu

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

Delegacja z Kazachstanu odwiedziła Ziemię Pałucką.

28 lipca 2016 r. na Ziemi Pałuckiej gościliśmy delegację z Kazachstanu w osobach: Kikimow Satżan Manasowicz – Akim miasta Kapszagaj, Adyszewa Galija – działacz społeczny, Stowarzyszenie Kobiet Pracujących, Kikimow Sanżar Satżanowicz – prawnik, Nosowa Natalia Jurijewna – Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Miasta Kapszagaj, dział turystyki, Inkarbiekowa Ajgul Siergazyjewna – Dyrektor Wydziału Opieki Społecznej. Gości w szubińskim ratuszu przywitał Przewodniczący Rady Miejskiej w Szubinie Remigiusz Kasprzak, Burmistrz Szubina Artur Michalak, Zastępca Burmistrza Krystyna Sichel oraz Kierownik Referatu Organizacyjno- Administracyjnego i Promocji Izabela Mężykowska.

Spotkanie jest następstwem współpracy Gminy Szubin z Księdzem Arturem Zarasiem z Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Ksiądz Artur od kilku lat czyni posługę duszpasterską w Kapszagaju, prowadzi tam dom dziecka.

Podczas XXIII sesji Rady Miejskiej w Szubinie, zgodnie z porządkiem obrad podpisane zostało Memorandum w zakresie rozwoju stosunków i wzajemnej współpracy pomiędzy Gminą Szubin, a Akimatem Miasta Kapszagaj (Republika Kazachstanu), mające na celu nawiązanie stałej współpracy, utrzymania wzajemnych kontaktów w dziedzinie gospodarki, kultury, sportu i turystyki oraz wymiany grup młodzieżowych. Aktu podpisania dokonał Burmistrz Szubina oraz Akim Miasta Kapszagaj.

Nasi goście dzięki otwartości i uprzejmości lokalnych przedsiębiorców poznali rynek pracy oraz zakres działań lokalnych firm. Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk ugościł delegację oraz umożliwił zwiedzanie nowo wybudowanej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

Goście odwiedzili również instytucje o charakterze opiekuńczo - socjalnym: Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Stołówka Św. Faustyny, Placówka Opiekuńczo Wychowawcza, Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej – Zakład Poprawczy w Szubinie, Kościół pw. św. Marcina Bpa.

materiał: Urząd Miejski w Szubinie

Oceń artykuł: 35 36

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (14)

    Włościanka, w dniu 29-07-2016 20:01:31 napisał:

    No to teraz zapowiada się piękna i kosztowna dla nas podatników wycieczka gminnej wierchuszki do Kazachstanu. Płacić będziemy oczywiście my najbiedniejsi, bo bogatym Gmina umorzy jak zwykle po kilkanaście tysięcy.

    odpowiedz

    • 0 (12)

    Dobrze radzę, w dniu 29-07-2016 21:09:14 napisał:

    Dlaczego Pan Burmistrz nie pokazał kazachskiej delegacji Nowoczesnej Przemysłowej Bezściółkowej Chlewni w Królikowie?Jej wspaniały aromat przy "dobrych" wiatrach dochodzi aż do torów w Zalesiu przy drodze wojewódzkiej. Bardzo drażniąco działa na drogi oddechowe mieszkańcom już następnej wsi . Wywołuje podrażnienia gardła wymioty i zawroty głowy.

    odpowiedz

    • 2 (8)

    pik, w dniu 29-07-2016 21:54:14 napisał:

    Przewodniczący Kasprzak w tym stroju wygląda wręcz uroczo :)

    odpowiedz

    • -2 (12)

    tttppp, w dniu 30-07-2016 10:15:19 napisał:

    Mieszkańcy Królikowa zapraszają p. burmistrza Michalaka wraz z gośćmi z Kazachstanu do śmierdzącego Królikowa, bo jet się czym pochwalić i na wycieczkę można zaprosić, polecamy

    odpowiedz

    • 0 (10)

    Propozycja, w dniu 30-07-2016 13:42:39 napisał:

    Proponuję Panu Burmistrzowi wykupić mieszkańcom Królikowa na koszt Gminy działki budowlane, żeby mogli przeprowadzić w inne zdrowe do zamieszkania miejsce, a tu pozwalać smrodzić. Bądź odwrotnie- usunąć dostępnymi gminie instrumentami chlewnie i pozwolić MIESZKAŃCOM KRÓLIKOWA godnie żyć.

    odpowiedz

    • 1 (7)

    vollis, w dniu 30-07-2016 23:07:11 napisał:

    Wszystko ładnie i pięknie, ale chyba nie to forum. A może to. 300 kazachów niech wciąga i filtruje to co przeszkadza nam, mieszkańcom Królikowa. Nozdrza większe więc łatwiej przefiltrują niż nasza komputerowa/wioskowa młodzież. Tutaj chodziło chyba tylko o zapoznanie się z rejonem. Ale zapakować im gnojowicy w kanki, opłacić cło i pochwalić się na fejsie. Trochę myślenia - co taki dwunastolatek (nasz) wie o życiu. Ich na pewno wie więcej.

    odpowiedz

    • 2 (6)

    do vollis, w dniu 30-07-2016 23:21:33 napisał:

    Co trzeba jeść ,żeby tak pisać jak Ty?A tak na marginesie to mózg można kupić na OLX już po 3,99/kg

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)