Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
15 maja 2018

Wiosenny Tydzień Matematyki. Zorganizowano szereg zajęć

fot. PS nr 3 Szubin

fot. PS nr 3 Szubin

W dniach 7-11 maja Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie obchodzono tydzień matematyki #pn. Pociągiem do Królestwa Gier Planszowych - Wiosenna stacja pani matematyki. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się grami.

Pierwszego dnia wszystkie grupy spotkały się razem i uczestniczyły w pogadance nt. „Co nowego u Pani Matematyki”. Następnie obejrzały prezentację multimedialną, która dotyczyła historii gier planszowych oraz poznały kilka współczesnych gier. Na zakończenie został ogłoszony konkurs. Zadaniem było stworzenie wspólnie z rodzicami gry planszowej - technika dowolna, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w piątek na zakończenie wiosennego tygodnia matematyki.

Następnego dnia wszystkie grupy wzięły udział w „Matematyce na sportowo”-  miały okazje pobawić się w ogrodzie przedszkolnym w dawne zabawy podwórkowe m.in. gra w „klasy” czy w „gumę”.

Trzeciego dnia wiosennego tygodnia matematyki dzieci spotkały się w jednej sali, aby wziąć udział w „Turnieju Szach Japońskich”. Przedstawiciele każdej z grup rozgrywali pojedynki z innymi grupami. Zwycięzcami w tym turnieju okazały się „Muchomorki”. Czwartek to „Dzień rodzinnych planszówek”. Dzieci miały okazję przynieść swoje ulubione gry planszowe, a następnie w grupach zaprezentować je i pograć z innymi dziećmi. Podsumowanie tygodnia matematyki odbyło się w piątek.

Wtedy nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów za przyniesione gry planszowe. Wpłynęło sześć gier, które zostały ocenione w następujący sposób:

I miejsce: Szymon Bąkowski (gr. Muchomorki) oraz Wojciech Lindobeja (gr. Motylki)
II miejsce: Wiktor Piechocki (gr. Muchomorki) oraz Wojciech Kowalski (gr. Motylki)
III miejsce : Karolina Iglewska (gr. Muchomorki) oraz Weronika Konieczka (gr. Motylki)

Ostatnia stacja naszym pociągiem do matematyki będzie miała miejsce latem, gdzie przeniesiemy przedszkolaków w Krainę Magicznych Cyferek.

Za organizację cyklicznych spotkań pn. ,,Pociągiem do matematyki” odpowiedzialne są nauczycielki: S. Szweda, W. Danielek, M. Łuksztet.

Materiał: PS nr 3 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Botox
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)