Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

15 maja 2018

Wiosenny Tydzień Matematyki. Zorganizowano szereg zajęć

fot. PS nr 3 Szubin

fot. PS nr 3 Szubin

W dniach 7-11 maja Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie obchodzono tydzień matematyki #pn. Pociągiem do Królestwa Gier Planszowych - Wiosenna stacja pani matematyki. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się grami.

Pierwszego dnia wszystkie grupy spotkały się razem i uczestniczyły w pogadance nt. „Co nowego u Pani Matematyki”. Następnie obejrzały prezentację multimedialną, która dotyczyła historii gier planszowych oraz poznały kilka współczesnych gier. Na zakończenie został ogłoszony konkurs. Zadaniem było stworzenie wspólnie z rodzicami gry planszowej - technika dowolna, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w piątek na zakończenie wiosennego tygodnia matematyki.

Następnego dnia wszystkie grupy wzięły udział w „Matematyce na sportowo”-  miały okazje pobawić się w ogrodzie przedszkolnym w dawne zabawy podwórkowe m.in. gra w „klasy” czy w „gumę”.

Trzeciego dnia wiosennego tygodnia matematyki dzieci spotkały się w jednej sali, aby wziąć udział w „Turnieju Szach Japońskich”. Przedstawiciele każdej z grup rozgrywali pojedynki z innymi grupami. Zwycięzcami w tym turnieju okazały się „Muchomorki”. Czwartek to „Dzień rodzinnych planszówek”. Dzieci miały okazję przynieść swoje ulubione gry planszowe, a następnie w grupach zaprezentować je i pograć z innymi dziećmi. Podsumowanie tygodnia matematyki odbyło się w piątek.

Wtedy nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów za przyniesione gry planszowe. Wpłynęło sześć gier, które zostały ocenione w następujący sposób:

I miejsce: Szymon Bąkowski (gr. Muchomorki) oraz Wojciech Lindobeja (gr. Motylki)
II miejsce: Wiktor Piechocki (gr. Muchomorki) oraz Wojciech Kowalski (gr. Motylki)
III miejsce : Karolina Iglewska (gr. Muchomorki) oraz Weronika Konieczka (gr. Motylki)

Ostatnia stacja naszym pociągiem do matematyki będzie miała miejsce latem, gdzie przeniesiemy przedszkolaków w Krainę Magicznych Cyferek.

Za organizację cyklicznych spotkań pn. ,,Pociągiem do matematyki” odpowiedzialne są nauczycielki: S. Szweda, W. Danielek, M. Łuksztet.

Materiał: PS nr 3 Szubin

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)