Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 grudnia 2019

Wigilijnie w szubińskim przedszkolu. Dzieci odwiedził długo wyczekiwany gość

fot. Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny , radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, #rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował również 18 grudnia 2019r w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie.

 Tego dnia dzieci przyszły odświętnie ubrane, a w salach było słychać dźwięki kolęd i pastorałek. Punktualnie o godz.9.30 wszystkie grupy przedszkolne spotkały się w jednej sali. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Lidia Zielińska, która złożyła życzenia świąteczne dzieciom, nauczycielom i pracownikom przedszkola. Następnie grupa „Wróbelki” zaprezentowała zebranym przedstawienie „Zmartwienie śnieżynek”. Dzieci pokazały swój kunszt aktorski, taneczny, wprawiając zebranych w radosny i świąteczny nastrój.

Po części artystycznej przedszkolaki odwiedził długo wyczekiwany gość. Dźwięki dzwonków dały sygnał, że Gwiazdor już jest w przedszkolu. Dzieci radosne i podekscytowane zapraszały gościa do swoich sal. Chętne dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, rozmawiały z Gwiazdorem. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało prezent. Po wspólnych zabawach przedszkolaki zasiadły w swoich salach do uroczystego wigilijnego obiadu, przy pięknie wystrojonych stołach miały okazję poczuć magię nadchodzących świąt. Takie podniosłe chwile, nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych ale również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Materiał: Beata Elwertowska, Eliza Ewert, Wanda Zygmunt- Król

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ewa M., w dniu 19-12-2019 13:02:28 napisał:

    Radzisz się to Ci wmawiają że bocian Cię przyniósł, póżniej kolejne kłamstwo że Mikołaj wyłazi przez komin lub że zając przynosi prezenty,potem każą Ci jeść ciasteczko wmawiają że to ciało Jezusa, a jak umierasz to twoim bliskim mówią że Bóg tak chciał. Całe życie jesteś oszukiwany.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Usługi transportowe
Budowa domu pod klucz
Szafy przesuwne
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)