Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

22 grudnia 2019

Wigilia w liceum. Wspólne kolędowanie uczniów i nauczycieli

fot. pow.

fot. pow.

Zgodnie z tradycją, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w szubińskim liceum odbyło się spotkanie wigilijne.

Szkolne jasełki przygotowali uczniowie klasy pierwszej i drugiej, a ich reżyserem był ksiądz Paweł Polcyn. Spotkanie zakończyło się rozdaniem nagród uczestnikom konkursu adwentowego, które otrzymali: Hanna Marchlewska, Monika Kozdęba i Michalina Kasprzak. Pytania dotyczyły zagadnień z języka polskiego, języków obcych, WOK, matematyki, historii, biologii, chemii oraz przedsiębiorczości. Niektóre obejmowały założenia CLIL, inne zostały ukryte w kodach QR, a treść kilku pytań odnosiła się do dziedzictwa narodowego. Laureatem w świątecznym dyktandzie został Cyprian Bietracki. W konkursie Globtroter zwyciężyli: Igor Kotlarek, Michalina Kasprzak, Oliwia Wolszlegier i Cezary Komasiński. Dodatkowo Liwia Kozłowska otrzymała wyróżnienie w konkursie na logo karty kredytowej Credit Agricole. Na zakończenie spotkania uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali wspólnie kolędy.

materiał: A.Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)