Dziś mamy 23 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
10 kwietnia 2018

Weronika Kozerewicz w finale ogólnopolskiej olimpiady

fot. pow.

fot. pow.

Weronika Kozerewicz ,mieszkanka Szubina i uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, # uzyskała tytuł finalisty XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej zorganizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pod hasłem „Pokój i Nadzieja w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”.

Zmagania finałowe miały miejsce w dniach 5-7 kwietnia br. w Łodzi, bowiem gospodarzem tegorocznej edycji konkursu była Kuria Metropolitarna Łódzka. Młodzież nie tylko zmierzyła się z zadaniami konkursowymi, lecz także miała okazję zapoznać się z historią i kulturą miasta. W programie znalazło się m.in. zwiedzanie Muzeum Kinematografii oraz cmentarzy trzech religii a także pobyt w Centrum Nauki i Techniki. Uczestnicy olimpiady brali też udział w nabożeństwach w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki.

Warto wspomnieć, że w etapie finałowym olimpiady udział wzięło ponad 140 uczestników z całej Polski, którzy wcześniej pomyślnie przebrnęli przez etap szkolny oraz diecezjalny. Diecezję Bydgoską, oprócz Weroniki ,reprezentowały jeszcze dwie uczennice bydgoskich szkół: Jagoda Stosik z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych oraz Michalina Jazdon z VI LO.

Opiekunem dziewcząt podczas pobytu w Łodzi był ksiądz Łukasz Polasik, a opiekunem merytorycznym Weroniki ksiądz Jacek Salwa.

materiał: powierzony

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    kosik, w dniu 11-04-2018 13:42:31 napisał:

    Brawo Wercia! Tak dalej!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Sprawdzanie świateł
Pieczątki Colop
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)