Dziś mamy 21 października 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
10 kwietnia 2018

Weronika Kozerewicz w finale ogólnopolskiej olimpiady

fot. pow.

fot. pow.

Weronika Kozerewicz ,mieszkanka Szubina i uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, # uzyskała tytuł finalisty XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej zorganizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pod hasłem „Pokój i Nadzieja w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”.

Zmagania finałowe miały miejsce w dniach 5-7 kwietnia br. w Łodzi, bowiem gospodarzem tegorocznej edycji konkursu była Kuria Metropolitarna Łódzka. Młodzież nie tylko zmierzyła się z zadaniami konkursowymi, lecz także miała okazję zapoznać się z historią i kulturą miasta. W programie znalazło się m.in. zwiedzanie Muzeum Kinematografii oraz cmentarzy trzech religii a także pobyt w Centrum Nauki i Techniki. Uczestnicy olimpiady brali też udział w nabożeństwach w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki.

Warto wspomnieć, że w etapie finałowym olimpiady udział wzięło ponad 140 uczestników z całej Polski, którzy wcześniej pomyślnie przebrnęli przez etap szkolny oraz diecezjalny. Diecezję Bydgoską, oprócz Weroniki ,reprezentowały jeszcze dwie uczennice bydgoskich szkół: Jagoda Stosik z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych oraz Michalina Jazdon z VI LO.

Opiekunem dziewcząt podczas pobytu w Łodzi był ksiądz Łukasz Polasik, a opiekunem merytorycznym Weroniki ksiądz Jacek Salwa.

materiał: powierzony

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    kosik, w dniu 11-04-2018 13:42:31 napisał:

    Brawo Wercia! Tak dalej!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Test amortyzatorów
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)