Dziś mamy 14 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

20 listopada 2019

Ważne wydarzenie w życiu szkoły. Placówka otrzymała nowy sztandar

fot. Piotr Bembenek

fot. Piotr Bembenek

Piątek 15 listopada 2019 roku przejdzie do historii Szkoły Podstawowej # im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.

W tym dniu placówka otrzymała nowy sztandar, który przekazali na ręce dyrektor szkoły Agnieszki Tulińskiej przedstawiciele fundatorów Rada Rodziców.

W uroczystej akademii uczestniczyli m. in. Szymon Róg Dyrektor Biura Poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Anna Koziołkiewicz, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska, Radni Rady Miejskiej w Szubinie, Proboszcz parafii w Rynarzewie ks. Rafał Kwiatkowski, Dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Rekreacji UM w Szubinie Janusz Nowakowski, Dyrektor Wydziału Inwestycji UM w Szubinie Marek Nowicki, Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią bryg. Sławomir Reszkowski, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Szubinie kom. Michał Wawrzyniak, Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej w Szubinie Kamila Czechowska, Członek ZG TPPW 1918-1919 w Poznaniu, Wiceprezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego TPPW 1918-1919 w Bydgoszczy Jacek Pietraszko, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminy Szubin, Sołtys Rynarzewa Iwona Kornacka, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi.

Uczestników uroczystości po odśpiewaniu hymnu państwowego powitała dyrektor szkoły Agnieszka Tulińska. Następnie Rada Rodziców w imieniu fundatorów odczytała akt nadania nowego sztandaru a sami fundatorzy przybili pamiątkowe gwoździe do drzewca sztandaru. Sztandar poświęcili obecni na uroczystości kapłani a Rada Rodziców w osobach pań: Magdaleny Olczak – przewodniczącej, Danuty Mikuły – sekretarz i Izabelli Karaś – skarbnika, uroczyście przekazała go na ręce dyrektor szkoły.

W uroczystościach nadania nowego sztandaru dla szkoły w Rynarzewie uczestniczyły poczty sztandarowe: OSP Rynarzewo, SP nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie, SP nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie, SP im. Polskich Olimpijczyków w Turze, SP im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, SP im. Jana Pawła II w Kowalewie, SP im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie.

Uroczystość prowadzili w strojach z epoki powstania wielkopolskiego Iwona Pacała i Piotr S. Adamczewski w towarzystwie pasjonatów Towarzystwa Historycznego z Kcyni, którzy wcielili się w postacie powstańców wielkopolskich w okopach pod Rynarzewem. Uczniowie szkoły w programie artystycznym i występami chóru szkolnego wspaniale uświetnili całą uroczystość.

materiał: Gmina Szubin 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Meble łazienkowe
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Pieczątki Colop
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Meble łazienkowe
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)