Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2019

Ważne wydarzenie w życiu szkoły. Placówka otrzymała nowy sztandar

fot. Piotr Bembenek

fot. Piotr Bembenek

Piątek 15 listopada 2019 roku przejdzie do historii Szkoły Podstawowej # im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.

W tym dniu placówka otrzymała nowy sztandar, który przekazali na ręce dyrektor szkoły Agnieszki Tulińskiej przedstawiciele fundatorów Rada Rodziców.

W uroczystej akademii uczestniczyli m. in. Szymon Róg Dyrektor Biura Poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Anna Koziołkiewicz, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska, Radni Rady Miejskiej w Szubinie, Proboszcz parafii w Rynarzewie ks. Rafał Kwiatkowski, Dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Rekreacji UM w Szubinie Janusz Nowakowski, Dyrektor Wydziału Inwestycji UM w Szubinie Marek Nowicki, Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią bryg. Sławomir Reszkowski, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Szubinie kom. Michał Wawrzyniak, Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej w Szubinie Kamila Czechowska, Członek ZG TPPW 1918-1919 w Poznaniu, Wiceprezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego TPPW 1918-1919 w Bydgoszczy Jacek Pietraszko, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminy Szubin, Sołtys Rynarzewa Iwona Kornacka, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi.

Uczestników uroczystości po odśpiewaniu hymnu państwowego powitała dyrektor szkoły Agnieszka Tulińska. Następnie Rada Rodziców w imieniu fundatorów odczytała akt nadania nowego sztandaru a sami fundatorzy przybili pamiątkowe gwoździe do drzewca sztandaru. Sztandar poświęcili obecni na uroczystości kapłani a Rada Rodziców w osobach pań: Magdaleny Olczak – przewodniczącej, Danuty Mikuły – sekretarz i Izabelli Karaś – skarbnika, uroczyście przekazała go na ręce dyrektor szkoły.

W uroczystościach nadania nowego sztandaru dla szkoły w Rynarzewie uczestniczyły poczty sztandarowe: OSP Rynarzewo, SP nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie, SP nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie, SP im. Polskich Olimpijczyków w Turze, SP im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, SP im. Jana Pawła II w Kowalewie, SP im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie.

Uroczystość prowadzili w strojach z epoki powstania wielkopolskiego Iwona Pacała i Piotr S. Adamczewski w towarzystwie pasjonatów Towarzystwa Historycznego z Kcyni, którzy wcielili się w postacie powstańców wielkopolskich w okopach pod Rynarzewem. Uczniowie szkoły w programie artystycznym i występami chóru szkolnego wspaniale uświetnili całą uroczystość.

materiał: Gmina Szubin 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Makijaż na każdą okazję
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Kanapa
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Sprawdzanie świateł
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)