Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

15 maja 2022

Wąsosz czeka na plażowiczów. Małymi kroczkami do lata

fot. pow.

fot. pow.

Niebawem rozpocznie się lato, a wraz z nim sezon kąpielowy nad jeziorem# w Wąsoszu. Na to przez cały rok czekają rzesze mieszkańców nie tylko gminy Szubin, ale całego regionu. Do Wąsosza zjeżdżają ludzie nawet z okolic Bydgoszczy! O wizytówkę gminy trzeba więc odpowiednio dbać.

Aby gmina mogła formalnie zorganizować kąpielisko, urzędnicy muszą podjąć szereg działań. Zastępca burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak wyjaśnia, że na początku dokonuje się zgłoszenia wodnoprawnego dotyczącego utworzenia kąpieliska. Kolejnym etapem jest przygotowanie projektu uchwały w sprawie określenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie gminy Szubin w 2022 roku. Projekt był do wglądu przez miesiąc – do połowy stycznia tego roku. Był opiniowany m.in. przez Wody Polskie, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Wszystkie opinie były pozytywne. Gmina uzyskała także zgodę właściciela wód oraz gruntu, który sąsiaduje z jeziorem, na utworzenie kąpieliska. Ostatecznie to radni musieli podjąć uchwałę w tej sprawie i została ona przekazana do nakielskiego sanepidu. Tyle jeśli chodzi o formalności.
A co fizycznie dzieje się teraz w Wąsoszu? Jak gmina przygotowuje się do kolejnego sezonu kąpielowego? Już w marcu teren kąpieliska, plaży, boiska do koszykówki oraz parkingu został posprzątany. Kolejne prace odbywały się w kwietniu. Wzmocniono teren za szaletem, aby pracownicy mogli w bezpieczny sposób dostać się do garażu, który znajduje się tuż za budynkiem. Ponadto okazało się, że dwa zestawy stołów z ławkami nadają się już tylko do usunięcia, bo zniszczenia były tak duże, że zwyczajnie nie opłacało się tego naprawiać. W pozostałych ławkach wymieniono uszkodzone deski na nowe. Pozostałe ławki, niezniszczone, zostały wyszlifowane i zaimpregnowane. Latem będą służyły plażowiczom korzystającym z miejsca na ognisko. Silny wiatr uszkodził też jedną z przebieralni, więc w jej miejscu zostanie postawiona nowa.

Wioletta Borys-Stachowiak podkreśla, że na bieżąco są prowadzone prace porządkowe na terenie plaży, a terenem zajmują się pracownicy gospodarczy zatrudnieni przez urząd. Urzędnicy są już po rozmowie z prezesem WOPR województwa kujawsko-pomorskiego, który zapewni obsługę ratowniczą na kąpielisku.

Od około 20 czerwca, czyli od momentu oficjalnego rozpoczęcia sezonu kąpielowego, zostanie zatrudniona osoba do obsługi szaletu i dwie osoby do sprzątania w weekendy. Gmina zakupi także brakujący sprzęt do wyposażenia ratowników i obsługi kąpieliska. W czerwcu na plażę zostanie przywiezione około 100 ton piasku, aby uzupełnić teren plaży i boiska do siatkówki.
Ostatni sezon letni w Wąsoszu kosztował gminę nieco ponad 159 tys. zł. To o około 30 tys. zł więcej niż rok temu. Jak będzie teraz? Ostateczne koszty wszystkich napraw, umów itp. gmina podaje przeważnie jesienią.

Źródło:

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (7)

  Naklok, w dniu 15-05-2022 08:49:05 napisał:

  Poproszę o utwardzony opomiarowany parking, za drobną opłatą, bo przy dużym obłożeniu zastawiają i wyjechać nie można

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Ania, w dniu 15-05-2022 09:58:34 napisał:

  Ta pani niech się lepiej nie wypowiada. Nie swieci mądrością zbytnio a robi z siebie gwiazdę.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  mieszanieć, w dniu 15-05-2022 17:54:02 napisał:

  oj będzie można przebierać w ukrainkach

  odpowiedz

  • 7 (7)

  a, w dniu 15-05-2022 22:32:35 napisał:

  Może niech się pani Borys przejedzie do Wąsosza i zobaczy stan na dziś. Zjeżdżalnia wywalona, syf na plaży. Ludzie w miejscach na napoje w PLASTIKOWYCH ławkach zrobili popielniczki pełne petów. Poręcze w wielu miejscach molo odczepione od słupka, co grozi wpadnięciem do wody. Ani tam fajnie, ani bezpiecznie.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Jupik, w dniu 16-05-2022 13:44:55 napisał:

  Może warto wprowadzić wysokie kary za wprowadzanie psów i wyrzucanie niedopałków na plaży i trawnik.Teren jest tak obsr... przez psy i zasypany pętami, że nie ma gdzie koca rozłożyć

  odpowiedz

  • 0 (2)

  bida z nędzą, w dniu 16-05-2022 18:28:15 napisał:

  wygląda jak na Ukrainie po wojnie

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Brak słów , w dniu 16-05-2022 20:57:09 napisał:

  A czyja to wina że wciąż patole wszystko psują??!!! Za każdą naprawą idzie kasa.A to nie man aż nieba! Jeszcze się nie narodził taki by wszystkim dogodził. Źle to kąpać się w wannie lub w basenie na podwórku

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Olek szoł z , w dniu 17-05-2022 10:17:13 napisał:

  Szału nie ma ale tragedii również, chociaż niektórzy lubią tak, dziwi mnie też że ludzie podjeżdżają na basen samochodami za setki tyś. złotych, może kredyt, może leasing, ale cześć ma pewnie domy, to ja bym sobie zainstalował saunę i zrobił basen, dla komfortu psychicznego i higienicznego

  odpowiedz

  • 0 (0)

  majki, w dniu 17-05-2022 15:10:25 napisał:

  pewnie pełno smieci wszędzie....

  odpowiedz

  • 2 (2)

  J23, w dniu 18-05-2022 14:43:23 napisał:

  Szubin nie miał jak do tej pory dobrego gospodarza i nie zanosi się na lepsze czasy. Pieniądze publiczne są wydawane na inwestycje które po ich zakończeniu nikt z urzędników miasta nie sprawdza lub na niektóre partactwo przymyka się oko. Przykład Dom Kultury.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Za torami to nie nakło , w dniu 19-05-2022 23:32:07 napisał:

  Super nie mogę się doczekać żeby skoczyć na bombę w te szczochy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Budowa magazynów
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)