Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

29 października 2012
Amatorska Liga Koszykówki

Warriors bez większych szans

Kolejną wygraną zanotowali koszykarze zespołu Bausan Aluminium/Bud-Mar Nakło grający w II lidze Amatorskiej Ligi Koszykówki w Bydgoszczy. Tym razem pokonali zespół Warriors 69:51.

Początek niedzielnego meczu nie zapowiadał łatwej wygranej. Przy słabo ustawionej obronie dwa razy "za trzy" trafił Marek Jankiewicz i Warriors wygrywali 6:2. Bausan straty zdołał odrobić dopiero pod koniec kwarty i ze stanu 13:8 dla Warriors zrobiło się 13:15 dla nakielan. Świetnie w tym czasie zaprezentował się Przemysław Masojć, który zdobył 13 z 15 punktów w I kwarcie, trafiając w tym czasie 3 razy za trzy punkty i grając ze stuprocentową skutecznością.

Druga kwarta to kontynuacja dobrej gry naszych koszykarzy. Za trzy trafił na początek Bolesław Sobieszczyk i po trzech kolejnych dobrych akcjach Nakło wyszło na prowadzenie 24:13. Warriors zdobyli dwa punkty, ale za chwilę znów nastąpiła 10-punktowa seria zawodników Bausanu (34:15). Pod koniec kwarty znów dwukrotnie za trzy trafił Marek Jankiewicz (Warriors). Przemysław Masojć też kontynuował swoją dobrą grę - zdobył do przerwy 25 z 38 punktów dla Nakła.

Trzecia kwarta (można powiedzieć: jak zwykle) była słabsza w wykonaniu koszykarzy Bausanu. Zmiennicy, mimo dobrej obrony i składnych akcji w ataku, mieli problem ze skutecznością, zdobyli w 10 minut zaledwie 6 punktów. Na szczęście Warriors też grali słabo i ugrali tylko 10 punktów. Po trzech kwartach Nakło wygrywało 44:33.

W czwartej kwarcie dobrze zagrał cały zespół - zdobył 25 punktów, a stracił 18. Była to 3 wygrana, na 4 mecze, w tym sezonie nakielskiego zespołu.

Za tydzień Bausan Aluminium/Bud-Mar zagra z zespołem Taber/Hurtownia Imprez.

Bausan Aluminium/Bud-Mar Nakło - Warriors 69:51 (15:13, 23:10, 6:10, 25:18)

Bausan: Przemysław Masojć 29(5), Bolesław Sobieszczyk 17(3), Bartosz Bajerski 8, Marcin Wolarz 7(1), Tomasz Rakowski 6, Jakub Molka 1, Michał Nowak 1, Karol Kufel i Piotr Gajewski.

Warriors: Bentkowski 16(1), Jankiewicz 12(4), Stawowski 8, Dolegała 7, Kitowski 6, Graj 2, Maliszewski, Kotarski.

autor: Michał Nowak/red.

Oceń artykuł: 264 255