Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2020

Walczą z piratami drogowymi. W czerwcu zatrzymano 122 prawa jazdy

Zdjęcie z videorejestratora

Zdjęcie z videorejestratora

Policjanci ze specjalnej grupy SPEED nie ustają w walce z "piratami drogowymi". Tylko w #czerwcu funkcjonariusze zatrzymali 129 praw jazdy, w tym 122 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci ze specjalnej grupy "SPEED" nałożyli w czerwcu 3 637 mandatów karnych, z których większość była za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali także 129 praw jazdy, w tym 122 właśnie za nieprzestrzeganie obowiązujących ograniczeń do 50 km/h w obszarze zabudowanym. Efekty pracy funkcjonariuszy wskazują, że na naszych drogach jest wciąż zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań.

Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerów. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla tych, którzy podróżują autem, ale także dla pieszych. W przypadku potrąceń niechronionych uczestników ruchu nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Pamiętajmy, wraz ze wzrostem szybkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.

Policjanci kujawsko-pomorskiej grupy SPEED w czerwcu:

- skontrolowali 3 883 pojazdy,

- ujawnili 4 302 wykroczenia drogowe, z czego 3 093 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,

- nałożyli 3 637 mandatów karnych, z czego 2 691 za przekroczenie prędkości,

- skierowali 49 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,

- zatrzymali 129 praw jazdy, w tym 122 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,

- zatrzymali 123 dowody rejestracyjne,

- ujawnili także 11 przestępstw dotyczących ruchu drogowego.

Prędkość zabija – to nie mit, tylko tragiczna prawda, o czym już wielokrotnie się przekonaliśmy! Nie pozwólmy, aby przez nieodpowiedzialne zachowanie na drodze ginęli ludzie! Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię!

materiał: asp. Remigiusz Rakowski

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż na każdą okazję
Baterie
od 0,90PLN
Meble łazienkowe
Meble młodzieżowe i dziecięce
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Odchudzanie
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)