Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

19 grudnia 2018

W poszukiwaniu ciekawych zajęć. Fascynująca zabawa dla dzieci

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Grupa Promyczków od dłuższego czasu poszukiwała ciekawych zajęć. Programowanie drogi dla # ozobota, kodowanie na dywanie z uwzględnieniem współrzędnych to jedna z fascynujących zabaw dla 4-5 latków.

Jeszcze ciekawszym zajęciem okazało sie budowanie robotów. Podczas jednego z zajęć ciocia Klaudia zapoznała Promyczki z nową serią klocków Lego. Wyjaśniła na czym polega zabawa klockami i co takiego można z nich zbudować?

Jakie mądre przedmioty należy użyć, aby zbudować ciekawą konstrukcję. Udało nam się szybko szukać własnych rozwiązań i realizować swoje pomysły.

Dzieci w parach zaczęły programować konstrukcje za pomocą języka obrazkowego. Miały do dyspozycji klocki Lego WeDo 2.0.

Aby robot mógł zadziałać, dzieci wiedzą, że należy go zaprogramować używając instrukcji na tablecie. Uczą się wówczas algorytmicznego i logicznego myślenia. Pracując w parach uczą się współpracy, dzielenia i komunikacji. Budowanie z klocków rozwija u maluszków małą motorykę, jego wyobraźnię i koordynację wzrokowo-ruchową. Zadanie konstrukcyjne zobrazowane jest animowaną instrukcją.

Obraz graficzny pozwala dziecku na programowanie robota, w tym wypadku Milo. Blok programowy przypomina układanie puzzli, gdzie każdy kafelek ma swoje znaczenie. Ostatnią częścią pracy przedszkolaka jest zabawa robotem i podejmowane eksperymenty.

Promyczki chętnie wykonują serię interdyscyplinarnych doświadczeń, rozwijając umiejętności w dziedzinie nowej technologii.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 28 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)