Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

W lutym ruszy rekrutacja do przedszkoli. Sprawdź zasady i terminarz

Od 24 lutego 2020 roku rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów #przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Szubin oraz przedszkoli publicznych prowadzonych przez inne podmioty niż jednostka samorządu terytorialnego na rok szkolny 2020/2021.

Prowadzenie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych jest zadaniem własnym gminy, dlatego też oferta związana z edukacją przedszkolną, wychowaniem i opieką w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych adresowana jest w pierwszej kolejności dla mieszkańców gminy Szubin.

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 odbywa się w sposób tradycyjny (składanie wniosków i dokumentacji w wersji papierowej).

Do Samorządowego Przedszkola nr 2 i 3 w Szubinie, Publicznego Przedszkola „Iguś" w Zamościu i Publicznego Przedszkola w Chomętowie mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a w uzasadnionych przypadkach w sytuacji wolnych miejsc w przedszkolu dzieci młodsze, minimum 2,5 letnie. Do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 w Szubinie mogą uczęszczać dzieci w wieku 6 lat. Do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie wiejskim mogą uczęszczać dzieci w wieku 3-6 lat.

 Rodzice składają wniosek o przyjęcie dziecka do maksymalnie 3 przedszkoli, oddziałów przedszkolnych. We wniosku rodzice wskazują kolejność placówki (przedszkola lub oddziały przedszkolne w szkole podstawowej) w porządku od najbardziej do najmniej preferowanego.

Terminarz rekrutacji

- 24.02.2020 - 28.02.2020 roku - składanie przez rodziców deklaracji na kolejny rok szkolny o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu czy

oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

02.03.2020 - 27.03. 2020 roku - składanie wniosku o przyjęcia dziecka

do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej po raz pierwszy lub zmieniającego przedszkole.

10.04.2020 roku podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów

zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

15.04.2020 - 17.04 2020 roku - potwierdzenie przez rodzica/prawnego opiekuna woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

24.04.2020 roku - ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

- do 30.04.2020 roku - dyrektor przedszkola/szkoły powiadamia pisemnie rodziców o nieprzyjęciu dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

W przypadku wolnych miejsc w przedszkolu/oddziale przedszkolnym po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego dyrektor przedszkola/szkoły przeprowadza postępowanie uzupełniające. Postępowanie uzupełniające powinno zakończyć się do 29 maja 2020 roku.

Materiał: UM Szubin / red.

Wniosek, deklaracje oraz oświadczenia do pobrania na stronie Urzędu Miejskiego.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wulkanizacja
Pieczątki Colop
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)