Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

31 maja 2020

W Szubinie zajdą drogowe zmiany. Nowa droga połączy ulice Kcyńską i Tysiąclecia

26 maja br. został ogłoszony przetarg na wykonanie robót dla zadania pn. ,,Budowa #drogi dojazdowej łączącej ulicę Kcyńską z ulicą Tysiąclecia w Szubinie”.

Inwestycja w znacznym stopniu przyczyni się do ulepszenia infrastruktury drogowej miasta. W ramach zadania wybudowana zostanie droga łącząca ulicę Kcyńską z ulicą Tysiąclecia. Jest to dalszy etap ogłoszonego przetargu polegającego na budowie ronda łączącego ulicę Ogrodową, Wiewiórowiskiego, Pałucką i Tysiąclecia.

Zakres prac obejmuje m.in.: wykonanie jezdni ulicy drogi dojazdowej – odcinek 1 – o nawierzchni z betonu asfaltowego, o szerokości od 6,00 m do 7,00 m; jezdni ulicy drogi dojazdowej – odcinek 2 – o nawierzchni z betonu asfaltowego, o szerokości 7,00 m; wykonanie zjazdów o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, chodników, pochylni i spoczników z kostki brukowej betonowej, o szerokości 2,00 m; ścieżek rowerowych z betonu asfaltowego, o szerokości 2,00 m, wykonanie przebudowy skrzyżowań, montaż wiat autobusowych i garaży dla rowerów, wykonanie odwodnienia nawierzchni; przebudowy istniejących urządzeń energetycznych, rozbudowę istniejącego oświetlenia drogowego – montaż słupów i kabli oświetleniowych, przebudowę istniejących urządzeń telekomunikacyjnych i budowę kanału technologicznego.

Zakończenie robót planowane jest w terminie do 31.08.2021r. Inwestycja dofinansowana jest ze środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 1 548 307,00 zł.

Materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    LewPawełek, w dniu 01-06-2020 08:28:49 napisał:

    Czy te wiaty będą dla autobusów PKSu czy szkolnych? Przydałby się przy tak dużej inwestycji przystanek bliżej centrum lub chociaż powstanie zatoczek na ul. Kcyńskiej.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Deska elewacyjna
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Zabiegi odmładzające
Baterie
od 0,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)