Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

14 maja 2018

Victoria Kołaczkowo nie przestaje zwyciężać. "Trudny teren" zdobyty

Walka o awans do A – klasy trwa w najlepsze. Lider tabeli, Victoria Kołaczkowo udała się do # Koronowa na mecz z niewygodną Olimpią Wtelno.

Dla Victorii obecne rozgrywki są bardzo udane, co dobitnie widać po pozycji w tabeli. Po długim pościgu za piłkarzami Piasek Bydgoszcz, w końcu udało się ich dogonić. A w poprzedniej kolejce nawet wyprzedzić. W tej kolejce, drużynę czekał ciężki wyjazd do Koronowa na mecz z Olimpią Wtelno. Od początku meczu, inicjatywa należała do gospodarzy ale nic z niej nie wynikało. Goście spokojnie wyczekali tej fragment i w 25 minucie stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia.

Z głębi pola, prostopadłe podanie Krzysztofa Stefanowicza sprawiło, że Damian Czerwiński wyszedł w sytuacji „sam na sam”. Był faulowany i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny, do którego podszedł sam poszkodowany. Niestety bramkarz wyczuł zamiar i odbił piłkę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 43 minucie. Zawodnicy Olimpii skutecznie wykonali rzut wolny z połowy boiska i do przerwy było 1:0. Podrażniona takim obrotem sprawy Victoria, w drugiej połowie rzuciła się do odrabiania strat. Kwadrans po jej rozpoczęciu był już remis. Kapitalny rajd przeprowadził Dawid Konopa. Minął 4 rywali i wyłożył piłkę Czerwińskiemu, który dopełnił formalności. W kolejnych minutach, goście szukali gola na wagę 3 punktów ale cuda w bramce wyczyniał miejscowy golkiper. Do czasu. Fatalny błąd popełnił jeden z obrońców, który zagrał zbyt słabo piłkę w stronę własnej bramki. Sytuację wykorzystał, a tym samym zrehabilitował się za rzut karny Damian Czerwiński i zapewnił bardzo ważne, kolejne 3 punkty.

Dzięki tej wygranej, kwestia awansu w dalszym ciągu zostaje otwarta. W następnej kolejce w Kołaczkowie, odbędzie się mecz na szczycie. Victoria podejmie Piaski Bydgoszcz i inny wynik jak zwycięstwo nie wchodzi w grę.

Olimpia Wtelno – Victoria Kołaczkowo 1:2 (1:0)

Bramki: Damian Czerwiński