Dziś mamy 23 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
28 listopada 2017

Urodziny Pluszowego Misia. Dzieci wykonywały powierzone im zadania

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie uroczyście obchodziły urodziny #Pluszowego Misia w ramach międzynarodowego święta. Uroczystość miała w tym roku charakter turnieju sprawności i wiedzy między wszystkimi przedszkolakami.

Najpierw dzieci miały możliwość obejrzenia prawdziwej historii powstania pluszowego misia zaprezentowanej przez ciocie. Później pięcioro przedstawicieli z każdej grupy zmagało się z różnymi zadaniami. Musiały odpowiedzieć na pytania, które dotyczyły wszystkich misiów na świecie. Przedszkolaki stanęły także przed zadaniem ułożenia w zespole puzzli, adekwatnie do ich możliwości rozwojowych, z użyciem rękawicy należało włożyć klocki do pojemnika oraz wyjeść miodek bez użycia ręki. Zadanie specjalne musiały wykonać przedszkolne ciocie, które rysowały misia z zamkniętymi oczami. Nad przebiegiem uroczystości czuwało jury, w skład którego wchodziła Pani Dyrektor Irena Mastalerz oraz przedstawiciele najstarszych grup wiekowych.

Każdy miał wyznaczoną rolę podczas Święta Pluszowego Misia i wszyscy wywiązali się wzorcowo, wykonując powierzone zadania najlepiej jak potrafił. Widownia miała również ważne zadania, m.in., śpiewając, przebierając bluzki na lewą stronę, czy recytując wspólnie wierszyki. Zwieńczeniem misiowych urodzin było obdarowanie wszystkich dzieci „piniatami” w kształcie misiów, wypełnionymi słodkimi niespodziankami, które turlając się częstowały swoją zawartością. Natomiast dzięki hojności rodziców Oliwiera z grupy Smerfy, każdy mógł poczęstować się jeszcze czekoladowym ciastkiem.

Materiał: Olga Nowak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)