Dziś mamy 6 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2020

Uroczystość w murach muzeum. Wręczono odznaczenia honorowe

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

W murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się # spotkanie będące kontynuacją uroczystości odsłonięcie repliki pomnika mogiły Powstańców Wielkopolskich.

W uroczystości udział wzięli: Posłowie na Sejm RP Ewa Kozanecka i Jan Szopiński, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego Zbigniew Sabaciński wraz z radnymi powiatu, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol wraz z Wicestarostą Tomaszem Miłowskim, Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu Tadeusz Musiał, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska wraz z radnymi, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak oraz ks. biskup Jan Tyrawa, ks. Kanonik Tadeusz Lesiński, proboszcz Parafii pw. św. Marcina Biskupa i Dziekan Dekanatu Szubińskiego wraz z duchowymi.

Zebrani gości obejrzeli prezentację multimedialną związaną z historią pomnika-mogiły w Szubinie. Wiersz Stanisława Helsztyńskiego z 1931 r. dotyczący tej mogiły przedstawiła uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyże Zasługi, które otrzymali: srebrny — Bogdan Kazimierz Wojtkowiak, brązowe — Piotr S. Adamczewski, Małgorzata Dzióbkowska, Mirosław Gozdera, Sławomir Łaniecki, Mariola Polańska i Marek Puczkarski.

Następnie wręczono Kamili Czechowskiej Odznakę Honorową „Zasłużony dla Polskiej Kultury” przyznaną Postanowieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Odznakę Honorową „Wierni Tradycji” otrzymali ks. Kanonik Tadeusz Lesiński, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie Gabriela Rojek. Odznaczenia wręczyli Prezes Zarządu Głównego TPPW Tadeusz Musiał i Wiceprezes Janusz Sałata.

Ponadto kustosz muzeum poinformowała gości, że 9 grudnia 2019 roku w Pałacu Działyńskich w Poznaniu z rąk wielkopolskiego kuratora oświaty Medal Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała Marlena Posadzy, wicedyrektor i nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Uroczystość podsumowała przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska, która podziękowała za udział i przygotowanie wydarzenia.

materiał: Gmina Szubin 

Oceń artykuł: 1 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  over, w dniu 14-01-2020 21:56:02 napisał:

  Nakło zawsze taką galę ładnie oświetli a u nas?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Włościanka, w dniu 15-01-2020 19:46:38 napisał:

  Tępak-wojewoda odznaczać umie? A czytać to już nie? Pismo o braku materiałów geodezyjnych w Gminie leżało.A on ukradł swoim ukazem moją drogę w 2012, chociaż rok wcześniej ani burmistrz, ani geodeci ani też sąd nie wiedzieli gdzie przebiega granica! Albo tępak albo złodziej. Jak można było skomunalizować grunt nie wiadomo gdzie położony? Ażeby go pokręciło! Żeby go jasny szlag trafił! I jego najbliższych też, bo przecież korzystają z tego układu miejscowej sitwy!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Bon upominkowy
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)