Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2020

Uroczystość w murach muzeum. Wręczono odznaczenia honorowe

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

W murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się # spotkanie będące kontynuacją uroczystości odsłonięcie repliki pomnika mogiły Powstańców Wielkopolskich.

W uroczystości udział wzięli: Posłowie na Sejm RP Ewa Kozanecka i Jan Szopiński, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego Zbigniew Sabaciński wraz z radnymi powiatu, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol wraz z Wicestarostą Tomaszem Miłowskim, Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu Tadeusz Musiał, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska wraz z radnymi, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak oraz ks. biskup Jan Tyrawa, ks. Kanonik Tadeusz Lesiński, proboszcz Parafii pw. św. Marcina Biskupa i Dziekan Dekanatu Szubińskiego wraz z duchowymi.

Zebrani gości obejrzeli prezentację multimedialną związaną z historią pomnika-mogiły w Szubinie. Wiersz Stanisława Helsztyńskiego z 1931 r. dotyczący tej mogiły przedstawiła uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyże Zasługi, które otrzymali: srebrny — Bogdan Kazimierz Wojtkowiak, brązowe — Piotr S. Adamczewski, Małgorzata Dzióbkowska, Mirosław Gozdera, Sławomir Łaniecki, Mariola Polańska i Marek Puczkarski.

Następnie wręczono Kamili Czechowskiej Odznakę Honorową „Zasłużony dla Polskiej Kultury” przyznaną Postanowieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Odznakę Honorową „Wierni Tradycji” otrzymali ks. Kanonik Tadeusz Lesiński, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie Gabriela Rojek. Odznaczenia wręczyli Prezes Zarządu Głównego TPPW Tadeusz Musiał i Wiceprezes Janusz Sałata.

Ponadto kustosz muzeum poinformowała gości, że 9 grudnia 2019 roku w Pałacu Działyńskich w Poznaniu z rąk wielkopolskiego kuratora oświaty Medal Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała Marlena Posadzy, wicedyrektor i nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Uroczystość podsumowała przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska, która podziękowała za udział i przygotowanie wydarzenia.

materiał: Gmina Szubin 

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  over, w dniu 14-01-2020 21:56:02 napisał:

  Nakło zawsze taką galę ładnie oświetli a u nas?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Włościanka, w dniu 15-01-2020 19:46:38 napisał:

  Tępak-wojewoda odznaczać umie? A czytać to już nie? Pismo o braku materiałów geodezyjnych w Gminie leżało.A on ukradł swoim ukazem moją drogę w 2012, chociaż rok wcześniej ani burmistrz, ani geodeci ani też sąd nie wiedzieli gdzie przebiega granica! Albo tępak albo złodziej. Jak można było skomunalizować grunt nie wiadomo gdzie położony? Ażeby go pokręciło! Żeby go jasny szlag trafił! I jego najbliższych też, bo przecież korzystają z tego układu miejscowej sitwy!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Meble kuchenne
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Botox i wypełniacze
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Lakiernictwo
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)