Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 lutego 2018

Uroczyste pasowanie na czytelnika. Pierwszaki miały nie lada wyzwanie

fot. SP Królikowo

fot. SP Królikowo

W Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie w środę 7 lutego br. odbyło się #uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I – wychowanków pani Zofii Hak.

W wydarzeniu uczestniczyły: grupy przedszkolne 3-4-latków, 5-latków i 6-latków, uczniowie kl. I – III oraz klasa V, która przedstawiła na wesoło i z humorem wiersze Jana Brzechwy. Na scenie zawitała: Kaczka Dziwaczka, Samochwała, Kwoka, Żaba i Leń. Nie zabrakło wspólnych zabaw i zagadek sprawdzających znajomość baśni i bajek. Było układanie baśniowych puzzli i zabawa w „prawdę i fałsz”, gdzie wszyscy mieli okazję głośno potupać i poklaskać. Natomiast główni bohaterowie szkolnego święta mieli nie lada wyzwanie, ponieważ musieli zamienić się w pracowite mrówki i oddzielić ziarenka grochu od ziaren fasoli, ale jak się okazało pierwszaki maja bardzo zwinne ręce i świetnie sobie poradzili z zadaniem.

Na zakończenie uczniowie I klasy złożyli uroczyste przyrzeczenie (miny były poważne!), po którym pasowania na czytelnika dokonały pani wicedyrektor Domicela Kulińska i nauczyciel-bibliotekarz Magdalena Kozłowska. Nowi czytelnicy otrzymali w prezencie ciekawe i kolorowe książeczki, zakładki i zawieszki na drzwi.

Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy wspólnie ze swoimi pociechami obchodzili to radosne święto, a także Radzie Rodziców za zakup książek. Pamiętajmy złotą myśl Umberta Eco: „KTO CZYTA KSIĄŻKI - ŻYJE PODWÓJNIE”.

materiał: SP Królikowo

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    heniek, w dniu 09-02-2018 18:37:45 napisał:

    Piękna chwila w żuciu najmłodszych uczniów pasowanie na czytelnika należą się słowa uznania dla nauczycieli za zorganizowanie takiej uroczystości.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Usługi transportowe
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Stół z blatem szklanym + krzesła
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Metkownice
od 179PLN
Gimnastyka korekcyjna
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)