Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
08 lutego 2018

Uroczyste pasowanie na czytelnika. Pierwszaki miały nie lada wyzwanie

fot. SP Królikowo

fot. SP Królikowo

W Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie w środę 7 lutego br. odbyło się #uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I – wychowanków pani Zofii Hak.

W wydarzeniu uczestniczyły: grupy przedszkolne 3-4-latków, 5-latków i 6-latków, uczniowie kl. I – III oraz klasa V, która przedstawiła na wesoło i z humorem wiersze Jana Brzechwy. Na scenie zawitała: Kaczka Dziwaczka, Samochwała, Kwoka, Żaba i Leń. Nie zabrakło wspólnych zabaw i zagadek sprawdzających znajomość baśni i bajek. Było układanie baśniowych puzzli i zabawa w „prawdę i fałsz”, gdzie wszyscy mieli okazję głośno potupać i poklaskać. Natomiast główni bohaterowie szkolnego święta mieli nie lada wyzwanie, ponieważ musieli zamienić się w pracowite mrówki i oddzielić ziarenka grochu od ziaren fasoli, ale jak się okazało pierwszaki maja bardzo zwinne ręce i świetnie sobie poradzili z zadaniem.

Na zakończenie uczniowie I klasy złożyli uroczyste przyrzeczenie (miny były poważne!), po którym pasowania na czytelnika dokonały pani wicedyrektor Domicela Kulińska i nauczyciel-bibliotekarz Magdalena Kozłowska. Nowi czytelnicy otrzymali w prezencie ciekawe i kolorowe książeczki, zakładki i zawieszki na drzwi.

Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy wspólnie ze swoimi pociechami obchodzili to radosne święto, a także Radzie Rodziców za zakup książek. Pamiętajmy złotą myśl Umberta Eco: „KTO CZYTA KSIĄŻKI - ŻYJE PODWÓJNIE”.

materiał: SP Królikowo

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    heniek, w dniu 09-02-2018 18:37:45 napisał:

    Piękna chwila w żuciu najmłodszych uczniów pasowanie na czytelnika należą się słowa uznania dla nauczycieli za zorganizowanie takiej uroczystości.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Narożniki
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
REGAŁY
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)