Dziś mamy 26 lutego 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
07 lutego 2018

Upamiętnili rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W turnieju wzięło udział 57 osób

fot. pow.

fot. pow.

II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni przeprowadzony był # w ramach obchodów 99. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 i bliskiej Kcyni 99. Rocznicy zwycięskiej Powstańczej Bitwy pod Kcynią w dniu 3 lutego 1919 r. - Kcynią określaną wówczas jako „brama do Wielkopolski”.

Zawodnicy oddali hołd i uczcili pamięcią niepodległościowy czyn powstańczy Polaków, Wielkopolan Powstańców Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 r. okupiony ofiarą życia i ran na polach walki z niemieckim zaborcom i okupantem i również po latach ofiarą utraty życia przez Powstańców w niemieckich obozach koncentracyjnych w czasie okupacji Polski w okresie II Wojny Światowej w okresie 1939 – 1945 r. Powstańczy czyn zakończył się sukcesem militarnym i politycznym, wynikiem którego było po latach pruskiej-niemieckiej niewoli włączenie ziem Wielkopolski i ziem wywalczonych przez Powstańców i do nowo odrodzonego po zaborach Państwa Polskiego.

Zawody zostały przeprowadzone w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni przy ul. Wyrzyskiej 12 w dniu 04.02.2018 r. Do rywalizacji w Turnieju przystąpiło 57 zawodniczek i zawodników z następujących miejscowości: Miasteczko Krajeńskie, Białośliwie, Bydgoszcz, Krostkowo, Suchy Las, Mieścisko, Wągrowiec, Mrocza, Nakło nad Notecią, Oborniki Wlkp., Grudziądz, Szubin, Kołaczkowo, Janowo, Rogoźno Wlkp. i z Gminy Kcynia. Grano w kategoriach: Szkoła Podstawowa Dziewczęta OPEN, Szkoła Podstawowa Chłopcy OPEN, Junior OPEN, Senior – Seniorka OPEN.

Turniej poświęcony obchodom 99. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 i pamięci Powstańców - Polskich Patriotów uczestników narodowego zbrojnego zrywu przebiegał w atmosferze patriotycznej zadumy i sportowej rywalizacji. Przyniósł zawodnikom i kibicom widowiskową grę przy stołach do tenisa i niesamowite sportowe emocje.

Na Turnieju obowiązywały przepisy PZTS. Grano systemem gry ”każdy z każdym” i systemem „rosyjskim” w zależności od ilości zawodników w kategorii do trzech wygranych setów każdy mecz.

KLASYFIKACJA:

Kategoria Szkoła Podstawowa Dziewczęta OPEN
I miejsce Wiktoria Kowalska
II miejsce Julia Kowalska
III miejsce Kinga Bartoszek

Kategoria Szkoła Podstawowa Chłopcy OPEN
I miejsce Kamil Chabowski
II miejsce Antoni Janka
III miejsce Jakub Zygiel

Kategoria Junior OPEN
I miejsce Hubert Szyc
II miejsce Paweł Strojek
III miejsce Marcin Bartoszek

Kategoria Senior - Seniorka OPEN
I miejsce Miłosz Kukawka
II miejsce Ryszard Berka
III miejsce Marcin Brzostowicz

Zawodnikom na podsumowanie zawodów w imieniu Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugi podziękowano za udział w zawodach, złożono gratulacje, wręczono puchary, dyplomy i nagrody za miejsca I, II, III. Organizatorem turnieju był Burmistrz Kcyni i Urząd Miejski w Kcyni.

materiał: Ryszard Hanioszyn

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Osoba z rozwiązanej klasy :), w dniu 10-02-2018 20:14:10 napisał:

    Na długi nie ma pieniędzy a na turnieje jakiegoś tenisa są. Pff.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożniki
Sprawdzanie geometrii kół
Żel UV 5ml
7,50PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Budowa domu pod klucz
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sprzedaż opon
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)