Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 września 2018

Ulica Spacerowa głównym tematem dyskusji. Podzielono także fundusz

fot. BG

fot. BG

Ponad 2 tys. zł więcej mieli w tym roku do rozdysponowania mieszkańcy sołectwa Samoklęski #Małe w ramach funduszu sołeckiego. Potrzeby jednak są znacznie większe i nie każdy wyszedł z zebrania zadowolony.

Na terenie gminy Szubin trwają zebrania, podczas których dzielony jest przyszłoroczny fundusz sołecki. W niedzielne popołudnie przyszła kolej na mieszkańców Samoklęsk Małych. W 2019 roku jest do rozdysponowania 15 165,54 zł. To o prawie 2 tys. zł więcej niż w tym roku, ale pomimo tego o wiele za mało, biorąc pod uwagę ilość potrzeb.

Dyskusję otworzył temat ulicy Spacerowej, a dokładnie gruz, który został na nią nawieziony – Niekontrolowane jest to, co jest przywożone. Razem z sąsiadem wybieraliśmy szkło oraz elementy rur PCV – denerwował się mieszkaniec - W takim wypadku, trzeba było niezwłocznie powiadomić urząd miejski – tłumaczył burmistrz Artur Michalak.

Mieszkańcy zostali poinformowani o przyszłorocznym rozbiorze starej „5”, a pozyskany przez gminę Szubin materiał zostanie rozdzielony między sołectwa na poprawę stanu dróg. To nie był jednak jedyny problem mieszkańców „Spacerowej”, którzy skarżyli się również na brak lamp oświetleniowych.

Ożywiona dyskusja miała również miejsce przy podziale przyszłorocznego funduszu. Ostatecznie mieszkańcy znaleźli kompromis, ale nie każdy wyszedł z zebrania zadowolony. Postanowiono, że pieniądze zostaną przeznaczone na:

- pielęgnację i utrzymanie zieleni wiejskiej – 500 zł

- projekt oraz zakup 2 lamp na ulicę Spacerową – 7600 zł

- promocja sołectwa – 1500 zł

- zakup frezu asfaltowego na drogi – 4000 zł

- remont placu zabaw – 1554,54 zł

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  szpieg z krainy deszczowców, w dniu 11-09-2018 15:42:54 napisał:

  Trzeba było się budować tam gdzie są lampy. Wielu mieszkańców od lat nie może się doprosić oświetlenia przy posesjach

  odpowiedz

  • 0 (0)

  @@@@, w dniu 11-09-2018 18:10:30 napisał:

  Wiecznie zapijaczony sołtys i jego lewe faktury....w taki sposób wieś się nigdy niczego nie doczeka i jego przydupasy bez których nic sam nie zrobi frekwencja co rok to lepsza jeszcze trochę a sam będzie dzielił fundusz sołecki

  odpowiedz

  • 1 (1)

  slaw, w dniu 12-09-2018 15:38:38 napisał:

  Niedługo sołectwa będą budowały wodociągi i kanalizację z funduszu sołeckiego. Ta Gmina nic już nie robi. A przecież chyba dostaje zwrot części wydanych z funduszu sołeckich pieniędzy. Proponuję się tym zainteresować.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Budowa magazynów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)