Dziś mamy 21 października 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
14 kwietnia 2018

Ulica Polna jeszcze poczeka. Będzie remontowana etapami

fot. LK

fot. LK

Ul. Polna w Rynarzewie, podobnie jak wiele innych w gminie Szubin, czeka na #remont. Wykostkowany został jedynie odcinek najbardziej tego potrzebujący

- Nasza droga ma ponad 50 lat. Mieszka tu około 80 mieszkańców, o jej remont wnioskujemy od 3 lat. Przebudowano 90 metrów. To załatwiło problem 15 mieszkańców. Reszta nadal tonie w błocie. Nowa nawierzchnia jest niszczona, rozjeżdżana. Mimo że jest tu odwodnienie, to studzienka lada moment będzie zapchana. Nowa droga jest położona nieco wyżej, wszystko spływa na podwórka. Nic nie zdaje tu egzaminu. To pieniądze wyrzucone w błoto – mówi mieszkanka Rynarzewa. Droga mieszkanka uważa, że skoro rozpoczęto przebudowę drogi, powinno się to doprowadzić do końca. Nie ma utwardzonej nawierzchni, nie ma oświetlenia, a pieniądze na ten cel przeznaczane są z funduszu sołeckiego. - Wciąż dajemy pieniądze na drogi. Na inne potrzeby nie zostaje nam nic. Plac zabaw się sypie, na Rynek wstyd kogoś przyprowadzić. Ławki zniszczone – wyliczają kobiety.

- O tym, na co przeznaczane są pieniądze, decyduje zebranie wiejskie. A pieniądze były, są i pewnie będą w większości przeznaczane na remonty dróg. Takie mamy tu potrzeby. Na ten rok mam zabezpieczone 10 tys. zł na zakup kostki na ulicę Polną. Jeżeli mieszkańcy w tym roku zagłosują również za ulicą Polną, kupimy kolejny materiał – mówi sołtys Rynarzewa Iwona Kornacka.

Sam burmistrz Szubina Artur Michalak poinformował, że mieszkańcy na każdym zebraniu wiejskim są informowani o tym, że ulica Polna nie będzie remontowana w całości. - Pieniądze na zakup kostki zostały zaplanowane w funduszu sołeckim, a gmina pomoże w miarę możliwości. Jeśli nie w tym roku, to w przyszłym. Tak zostało ustalone z mieszkańcami – powiedział włodarz. A tuż po 15 kwietnia na gminne ulice rusza równiarka.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -9 (23)

  Rynarzewiak od 50 lat, w dniu 14-04-2018 21:45:38 napisał:

  ..niby burmistrza mamy z Rynarzewa i co z tego wynika?' W tych wyborach nie dostanie mojego glosu. Zaglosuje na Panią Karolinę.

  odpowiedz

  • 10 (14)

  kierowca, w dniu 14-04-2018 21:57:58 napisał:

  Takich Polnych w każdej wiosce jest kilka, a wiosek kilkanaście. Jak zrobisz jednemu to innemu nie. To już lepiej remontować place zabaw bo dzieci będą zadowolone, dorośli tylko marudzą.

  odpowiedz

  • -8 (14)

  JanuszPol, w dniu 15-04-2018 10:20:53 napisał:

  Rynarzewo upada, czemu burmistrz nie chce rozwijać tego miasteczka tak jak to robią np. w murowańcu czy łochowie. Tutaj zero dróg, brak kanalizacji, gazu... miejscowość z takim potencjałem jest tłamszona. Brawo za myślenie strategiczne...

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Czujny, w dniu 15-04-2018 22:13:33 napisał:

  Jak się coś pisze to należy to sprawdzić. Na ul. Polnej mieszka 54 mieszkańców, a nie jak podaje autor tekstu 80. Dane BIP UM Szubin z 31.12.2017.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Sprawdzanie świateł
Deska elewacyjna
Meble łazienkowe
Sprawdzanie geometrii kół
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)