Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2019

Udane eliminacje powiatowe. Dobry wynik kadetki Oliwii Kramer

fot. Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS.

fot. Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS.

Dnia 23.11.2019r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odbyły się # powiatowe kwalifikacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom", w których wzięli udział reprezentanci gmin Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy oraz Sadek.

W Turnieju podobnie jak w poprzednich latach nie mogło zabraknąć reprezentanta naszej szkoły. W eliminacjach gminnych rozegranych w Muzeum Ziemi Szubińskiej została nią uczennica klasy wojskowej I Technikum Oliwia Kramer - wychowawca Iza Trocha.

Turniej został podzielony na dwie części pisemną i ustną. W pierwszej z nich na uczestników czekał test złożony z 40 pytań. Do testu przystąpiło tego dnia 29 uczniów, z czego 19 to reprezentanci szkół podstawowych, a 10 z szkół ponadpodstawowych.

Z każdej grupy wyłoniono 5 najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w drugim etapie turnieju. Polegał on na udzielaniu ustnych odpowiedzi na wylosowane wcześniej pytania. W tym gronie kadetka Kramer wywalczyła miejsce punktowe.

Uczniowie, którzy zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat nakielski na szczeblu wojewódzkim. Lista laureatów w II grupie wiekowej – szkoły ponadpodstawowe, w której starowała Oliwia przedstawia się nast.:
1. Wiktoria Jurek – OSP Drzewianowo.
2. Ewelina Ksobiech – ZS Samostrzel.
3. Wiktoria Kowalska – OSP Samsieczynek.
4. Marika Łasa – ZS Nakło.
5. Oliwia Kramer – ZS Szubin.

Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy otrzymali z rąk członków jury, Komendanta Powiatowego PSP bryg. Sławomira Reszkowskiego oraz Starosty Nakielskiego Tadeusza Sobola nagrody rzeczowe i dyplomy.

Oliwia wielkie Gratulacje za godne reprezentowanie szkoły w niełatwym Turnieju, zapewne za rok będzie miejsce na podium.

Koordynatorem z ramienia szkoły był nauczyciel mjr rez. Jarosław Odrobiński.

materiał: Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)