Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2019

Udane eliminacje powiatowe. Dobry wynik kadetki Oliwii Kramer

fot. Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS.

fot. Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS.

Dnia 23.11.2019r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odbyły się # powiatowe kwalifikacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom", w których wzięli udział reprezentanci gmin Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy oraz Sadek.

W Turnieju podobnie jak w poprzednich latach nie mogło zabraknąć reprezentanta naszej szkoły. W eliminacjach gminnych rozegranych w Muzeum Ziemi Szubińskiej została nią uczennica klasy wojskowej I Technikum Oliwia Kramer - wychowawca Iza Trocha.

Turniej został podzielony na dwie części pisemną i ustną. W pierwszej z nich na uczestników czekał test złożony z 40 pytań. Do testu przystąpiło tego dnia 29 uczniów, z czego 19 to reprezentanci szkół podstawowych, a 10 z szkół ponadpodstawowych.

Z każdej grupy wyłoniono 5 najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w drugim etapie turnieju. Polegał on na udzielaniu ustnych odpowiedzi na wylosowane wcześniej pytania. W tym gronie kadetka Kramer wywalczyła miejsce punktowe.

Uczniowie, którzy zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat nakielski na szczeblu wojewódzkim. Lista laureatów w II grupie wiekowej – szkoły ponadpodstawowe, w której starowała Oliwia przedstawia się nast.:
1. Wiktoria Jurek – OSP Drzewianowo.
2. Ewelina Ksobiech – ZS Samostrzel.
3. Wiktoria Kowalska – OSP Samsieczynek.
4. Marika Łasa – ZS Nakło.
5. Oliwia Kramer – ZS Szubin.

Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy otrzymali z rąk członków jury, Komendanta Powiatowego PSP bryg. Sławomira Reszkowskiego oraz Starosty Nakielskiego Tadeusza Sobola nagrody rzeczowe i dyplomy.

Oliwia wielkie Gratulacje za godne reprezentowanie szkoły w niełatwym Turnieju, zapewne za rok będzie miejsce na podium.

Koordynatorem z ramienia szkoły był nauczyciel mjr rez. Jarosław Odrobiński.

materiał: Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)