Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
21 czerwca 2018

Uczniowie zwiedzili Krainę w Kratę

foto: SP nr 1 Szubin

foto: SP nr 1 Szubin

30 maja 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie z klas VII a i VII c oraz VI c # wybrali się na wycieczkę do Krainy w Kratę.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach etnograficznych w Zagrodzie Albrechta pt. „100 lat-zatrzymany czas”. Uczniowie  poznali zastosowanie i działanie sprzętów oraz maszyn wykorzystywanych w  pracach gospodarskich na wsi – młockarnia, śrutownik, sieczkarnia. Uczestniczyli w obrządku zwierząt gospodarskich – konie. W trakcie zajęć uczniowie poznali także wnętrze dawnego domu oraz rozplanowanie wiejskiej zagrody. Zwiedzali Muzeum w Swołowie. Następnie udali się do pobliskiej miejscowości na posiłek, który zjedli w Gościńcu Charlotty.

Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w największym w Polsce fokarium – „Fokarium Charlotta”. Ogromne wrażenie na dzieciach wywołało karmienie fok połączone z tzw. treningiem medycznym, podczas którego instruktorzy sprawdzają stan zdrowia swoich podopiecznych. Podczas pokazów, foki prezentowały swoje wdzięki, wyskakiwały na brzeg, uśmiechały się, podawały łapki i chętnie się witały. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po plaży w Ustce.

Organizatorem wycieczki była p. Krystyna Niedźwiecka, opiekę nad uczniami sprawowały p. Ewelina Kapsa, p. Iwona Kornacka i p. Marta Mrówczyńska.

Materiał: SP nr 1 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oczyszczanie twarzy
Remonty mieszkań
Zabieg parafinowy
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Blacharstwo
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)