Dziś mamy 21 listopada 2018, środa, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2018

Uczniowie zwiedzili Krainę w Kratę

foto: SP nr 1 Szubin

foto: SP nr 1 Szubin

30 maja 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie z klas VII a i VII c oraz VI c # wybrali się na wycieczkę do Krainy w Kratę.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach etnograficznych w Zagrodzie Albrechta pt. „100 lat-zatrzymany czas”. Uczniowie  poznali zastosowanie i działanie sprzętów oraz maszyn wykorzystywanych w  pracach gospodarskich na wsi – młockarnia, śrutownik, sieczkarnia. Uczestniczyli w obrządku zwierząt gospodarskich – konie. W trakcie zajęć uczniowie poznali także wnętrze dawnego domu oraz rozplanowanie wiejskiej zagrody. Zwiedzali Muzeum w Swołowie. Następnie udali się do pobliskiej miejscowości na posiłek, który zjedli w Gościńcu Charlotty.

Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w największym w Polsce fokarium – „Fokarium Charlotta”. Ogromne wrażenie na dzieciach wywołało karmienie fok połączone z tzw. treningiem medycznym, podczas którego instruktorzy sprawdzają stan zdrowia swoich podopiecznych. Podczas pokazów, foki prezentowały swoje wdzięki, wyskakiwały na brzeg, uśmiechały się, podawały łapki i chętnie się witały. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po plaży w Ustce.

Organizatorem wycieczki była p. Krystyna Niedźwiecka, opiekę nad uczniami sprawowały p. Ewelina Kapsa, p. Iwona Kornacka i p. Marta Mrówczyńska.

Materiał: SP nr 1 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Sprawdzanie świateł
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)