Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 lutego 2020

Uczniowie z Szubina wysłuchali wykładu z zakresu ochrony środowiska

fot. Agnieszka Bubczyk

fot. Agnieszka Bubczyk

Dnia 24 lutego br. uczniowie klasy 2 technikum Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka #w Szubinie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dr inż. Piotra Wojewódzkiego, wykładowcę akademickiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Tematem przewodnim zajęć był: ODPADY - KLASYFIKACJA, PRZETWARZANIE I GOSPODAROWANIE. Współpraca z Uczelnią rozpoczęła się w ramach projektu na zadanie publiczne "Ekologistyka na Krajnie i Pałukach" w roku 2018.

Prelekcja odpowiadała potrzebom edukacyjnym uczniów, ponieważ program nauczania również zawiera zagadnienia z ochrony środowiska, gospodarowania odpadami i hierarchii odzyskiwania wartości z odpadów. Prowadzący zwrócił uwagę na aspekty prawne dotyczące opłat finansowych wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej. Uczniowie nabyli wiedzę dotyczącą podziału odpadów, przetwarzania odpadów, procesów odzysku odpadów. Wykładowca wyposażył uczniów w materiały dotyczące odpadów oraz podarował gadżety promujące Uczelnię i Wydział Rolnictwa i Biotechnologii.

Efektem tych zajęć było przeprowadzenie testu składającego się z 17 pytań jednokrotnego wyboru. Po sprawdzeniu wyników uczniów okazało się, że Agata Manikowska, Klaudia Pozorska i Eliza Kalaczyńska zdobyły tę samą najwyższą liczbę punktów - 12. Uczennice przystąpiły do indywidualnych rozgrywek w pytaniach "kto pierwszy, ten lepszy", które przygotował wykładowca. Największą wiedzą wykazała się Klaudia Pozorska, zajmując tym sposobem I miejsce. II miejsce zajęła Agata Manikowska, natomiast na III miejscu stanęła Eliza Kalaczyńska. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie wiedzy, a zwycięzcom gratulujemy.

Materiał: Agnieszka Bubczyk

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Zabiegi dla panów
Meble kuchenne
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Mikrodermabrazja
Botox i kwas hialuronowy
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)