Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2020

Uczniowie szubińskiej „dwójki” wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z dróg

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Uczniowie klas I oraz klasy IV szubińskiej „dwójki” podczas spotkania z dzielnicowym #rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze. Wysłuchały także rad, jak bezpiecznie spędzić ferie.

W ostatnich dniach sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak z szubińskiego komisariatu spotkał się z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2. Celem wizyty mundurowego było przede wszystkim uświadomienie słuchaczom, jakie niebezpieczeństwa wynikają z niewłaściwego korzystania z dróg.

Policjant przypominał przepisy dotyczące pieszych, zwracał uwagę, jak należy zachowywać się w sytuacjach, kiedy pieszy zmuszony jest korzystać z jezdni, bo nie ma przy drodze chodnika. Wiele czasu poświęcono również roli, jaką dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe. Dzielnicowy zachęcał, by dzieci nosiły odblaski na odzieży i tłumaczył dlaczego jest to takie ważne.

Z racji nadchodzących ferii zimowych policjant przypomniał też zasady bezpiecznego spędzania czasu zarówno na zorganizowanych zimowiskach, jak i w domu.

Uczniowie klasy IV dodatkowo dowiedzieli się, jakie zachowania świadczą o demoralizacji nieletnich i jak przepisy regulują ich odpowiedzialność za łamanie prawa.  

Na zakończenie spotkań uczniowie otrzymali od dzielnicowego odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Pieczątki Colop
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Budowa domu pod klucz
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)