Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
19 lutego 2018

Uczniowie kilku szkół szkolą się w ramach projektu. Część odebrała zaświadczenia

fot. ZSP w Szubinie

fot. ZSP w Szubinie

30 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią o#raz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie odebrało zaświadczenia o ukończeniu kursu dla logistyków „Elektroniczne giełdy transportowe”. Szkolenie odbyło się w ramach projektu Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja realizowanego przez Powiat Nakielski w partnerstwie z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

W ramach projektu Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja dla uczniów szkół kształcenia zawodowego - ZSP w Nakle, Szubinie, Lubaszczu i ZSP w Samostrzelu - organizowane są specjalistyczne szkolenia i kursy, a także staże i praktyki zawodowe, które dają uczniom możliwość zdobycia kompetencji zgodnych z oczekiwaniami rynku pracy.

Kurs „Elektroniczne giełdy transportowe” prowadzony był poprzez platformę e-learningową TransEDU. Dzięki niej uczestnicy szkolenia zapoznali się z najważniejszymi pojęciami z zakresu branży transportowej, sposobem funkcjonowania TSL, realiami pracy logistyka-przewoźnika oraz technologią wykorzystywaną w celu ułatwienia wykonywania zadań zawodowych. 

Trwają kolejne szkolenia podnoszące kompetencje i kwalifikacje uczniów szkół kształcenia zawodowego: spawania, w którym bierze udział 17 uczniów oraz operatora koparko-ładowarki, w którym uczestniczy 20 osób.

W najbliższym czasie odbędą się kursy:

- Make-up artist - profesjonalne przygotowanie do zawodu wizażysty, 15 uczniów

- Stylizacja paznokci - przygotowanie do zawodu stylisty paznokci, 15 uczniów

- certyfikowany kurs komputerowy ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych), 15 uczniów

- Storytelling - budowanie marki produktu, 30 uczniów.

Projekt Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja realizowany jest przez Powiat Nakielski w partnerstwie z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10 Innowacyjna edukacja, Działanie 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.3 Kształcenie zawodowe dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu.

materiał: Anna Czyżak-Skowrońska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)