Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

04 maja 2019

Uczniowie kadeci z ZSP w Szubinie na obchodach rocznicowych Konstytucji 3 Maja

fot.pow

fot.pow

Dnia 3 maja br., na zaproszenie# Starosty Nakielskiego Tadeusza Sobola i Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Not. Sławomira Napierały delegacja z ZSP im. prof. E. Chroboczka w Szubinie składzie kadeci klasy wojskowej IIITL Paweł Meller, Brajan Broda i Eryk Ostrowski wraz z Sztandarem wzięła po raz pierwszy udział w „wyjazdowej” uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Program uroczystości m.in. z wojskową asystą honorową z 1 batalionu logistycznego „Ziemi Nakielskiej” w Bydgoszczy obejmował: uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny w kościele farnym pw. Św. Wawrzyńca, następnie złożenie wiązanek kwiatów przy Tablicy Katyńskiej, nasadzenie dębu katyńskiego. Po przejściu na Rynek w dalszej części wygłoszono okolicznościowe wystąpienia, złożono wiązanki kwiatów przy Pomniku Wdzięczności Wojsku Polskiemu. Na zakończenie odbył się koncert chóru Soli Deo. Nadzór i opiekę nad uczniami sprawował nauczyciel edukacji wojskowej, wychowawca klasy wojskowej ITL - mjr rez. Jarosław Odrobiński.

materiał: Zespół ds. Promocji ZSP

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Meble młodzieżowe systemowe
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Sprawdzanie geometrii kół
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)