Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

04 maja 2019

Uczniowie kadeci z ZSP w Szubinie na obchodach rocznicowych Konstytucji 3 Maja

fot.pow

fot.pow

Dnia 3 maja br., na zaproszenie# Starosty Nakielskiego Tadeusza Sobola i Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Not. Sławomira Napierały delegacja z ZSP im. prof. E. Chroboczka w Szubinie składzie kadeci klasy wojskowej IIITL Paweł Meller, Brajan Broda i Eryk Ostrowski wraz z Sztandarem wzięła po raz pierwszy udział w „wyjazdowej” uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Program uroczystości m.in. z wojskową asystą honorową z 1 batalionu logistycznego „Ziemi Nakielskiej” w Bydgoszczy obejmował: uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny w kościele farnym pw. Św. Wawrzyńca, następnie złożenie wiązanek kwiatów przy Tablicy Katyńskiej, nasadzenie dębu katyńskiego. Po przejściu na Rynek w dalszej części wygłoszono okolicznościowe wystąpienia, złożono wiązanki kwiatów przy Pomniku Wdzięczności Wojsku Polskiemu. Na zakończenie odbył się koncert chóru Soli Deo. Nadzór i opiekę nad uczniami sprawował nauczyciel edukacji wojskowej, wychowawca klasy wojskowej ITL - mjr rez. Jarosław Odrobiński.

materiał: Zespół ds. Promocji ZSP

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Naczepa platforma
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Mikrodermabrazja
Rolery - mezoterapia skóry
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)