Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

01 września 2021

Uczniowie I LO w Szubinie wrócili do szkoły. Beztroskie wakacje dobiegły końca

fot. E. Kapsa

fot. E. Kapsa

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie rozpoczęli nowy rok szkolny mszą świętą w kościele św. Andrzeja Boboli.

Następnie pierwszoklasiści udali się do auli liceum, by uczestniczyć w uroczystości przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Pani dyrektor Elżbieta Kłosowska- Hilscher powitała nowych uczniów, życząc im samych sukcesów na kolejnym etapie edukacyjnym. Uczniowie klas II i III spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych. Beztroskie wakacje dobiegły końca, wszystkim licealistom życzymy wspaniałych osiągnięć w roku szkolnym 2021/2022.  

Materiał: E. Kapsa

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)