Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 września 2020

Uczniowie I LO w Szubinie promują czytanie. Program Rozwoju Czytelnictwa

fot. A. Kobierowska

fot. A. Kobierowska

Czytanie książek ma duży wpływ na# rozwój dzieci i młodzieży. Ułatwia przyswajanie wiedzy i zapamiętywanie, przyczynia się do utrwalania ortografii, pisowni wyrazów trudnych, rozwija słownictwo, wyobraźnię.

Dobra książka odpręża, uspokaja i relaksuje, pomaga w zrozumieniu siebie i innych. Uczniowie szubińskiego liceum zdając sobie sprawę z roli książek w życiu człowieka, przygotowali plakaty w celu promowania czytelnictwa. Każda klasa wymyśliła hasło propagujące czytanie książek, ułożyła pytania do krzyżówki z hasłem CZYTELNICTWO oraz wybrała ciekawą sentencję o potrzebie czytania i roli książek w życiu człowieka. Prace konkursowe oceniło jury złożone z pracowników szkoły oraz Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie. Największą ilość punktów zdobyła klasa I a, drugie miejsce zajęła klasa II c, trzecie I b. Mamy nadzieję, że stworzone przez uczniów hasła będą zachęcały ich do sięgania w jesienne wieczory po nowe pozycje zakupione przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Materiał: A.Kobierowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)