Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 listopada 2019

Uczczenie Święta Niepodległości. Wspólnie odśpiewano hymn narodowy

fot. A. Marchlewska

fot. A. Marchlewska

8 listopada o godzinie 11.11 uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w # Szubinie odśpiewali wszystkie zwrotki polskiego hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego.

Ta szczególna inicjatywa została zorganizowana przez Ministerstwa Edukacji, które zaproponowało odśpiewanie hymnu we wszystkich szkołach w Polsce.

Wydarzeniu towarzyszyły apele patriotyczne, których celem było krzewienie uczuć patriotycznych. Mazurek Dąbrowskiego jest hymnem Polski od 1927 roku.

Napisany został przez Józefa Wybickiego w 1797 roku w Reggio Emilia we Włoszech i tam też po raz pierwszy go odśpiewano. Muzyka towarzysząca pieśni nawiązuje do utworów polskich i jest anonimowa.

materiał: A. Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)