Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2017

UKB Szubin ma 25 lat. Wręczono podziękowania, wyróżnienia i odznaczenia

fot. Ewa Szczepaniak-Łatka

fot. Ewa Szczepaniak-Łatka

18 listopada 2017 r. w murach Starego Browaru w Szubinie odbyła się uroczystość # 25 – lecie istnienia Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, sponsorzy oraz byli zawodnicy klub i obecnie trenujący. Zawodnicy UKB przez okres 25 lat zdobyli 33 medale Mistrzostw Polski. Tego dnia była okazja do wręczenia podziękowań, wyróżnień oraz odznaczeń.

Kujawsko Pomorskie Zrzeszenie LZS w Toruniu przyznało Honorowe odznaki LZS:

Złote:

Zbigniewowi Sabacińskiemu
Małgorzacie Jaroch
Srebrne
Alinie Sztandera
Elżbiecie Czarneckiej
Mariuszowi Winkowskiemu
Arturowi Krajewskiemu
Brązowe
Sandrze Pawlak
Aleksandrze Bogusz
Wiolecie Borys Stachowiak
Weronice Kozerewicz
Aleksandrze Szczech
Janowi Szparag
Danielowi Lubawemu

Odznaczenia wręczał Przewodniczący KPZLZS w Toruniu Michał Marszałkowski. Rada Główna Krajowego Zrzeszenia LZS przyznała odznakę zasłużonego działacza LZS, którą otrzymał Prezes UKB Szubin Kazimierz Krzywdziński. Polski Związek Lekkiej Atletyki nadał Honorowe Odznaki:
Srebną:
Markowi Wochnie

Brązowe:

Emilii Hilscher
Mireli Baczyńskiej
Zdzisławowi Baczyńskiemu

Odznaczenia wręczał Prezes KPZLA Krzysztof Wolsztyński. Zarząd Klubu uhonorował statuetkami, zawodników, którzy reprezentowali barwy Polski i zdobyli medale w okresie 25 lat uczestnictwa w barwach UKB Szubin:

Łukasza Masłowskiego
Michała Kurdelskiego
Aleksandre Machowską
Helene Dalke
Jagodę Kaiser
Bartosza Iskrę
Karolinę Krajewską
Statuetkami zostali uhonorowani medaliści Mistrzostw Polski w okresie 25 lat uczestnicząc w barwach UKB Szubin:
Bartosz Iński
Mateusz Joachimowski
Bartosz Robótka
Marcin Szulc
Szymon Wilczyński
Damian Tęcza
Mirela Baczyńska
Marika Sztandera
Sebastian Szulc
Małgorzata Lidmann
Anna Szablewska
Monika Frontczak
Martyna Kowalewska
Filip Brągiel
Szymon Adamczyk

Statuetkami zostali uhonorowani za współpracę w okresie działalności 25 lecia UKB Szubin:

Starostwo Powiatowe w Nakle
Urząd Miejski w Szubinie
Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży w Warszawie
Kujawsko Pomorski Związek Lekkiej Atletyki
Kujawsko Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych
Wydział Edukacji i Sportu w Szubinie
HSF Logistics Polska Sp. ZOO w Szubinie
Alina Sztandera
Mariusz Winkowski
Tygodnik Pałuki ze Żnina
Szubiński Dom Kultury

Prezes UKB Szubin Kazimierz Krzywdziński historię powstania klubu i sprawozdanie za okres 25 lat działalności oto ona:

W roku 1992 u wczesny Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Zbyszek Sabaciński wraz z Kazimierzem Krzywdzińskim po wspólnym namyśle zauważywszy, że grono młodych ludzi samo sobie biega postanowili by w Szubińskim Domu Kultury założyć sekcje biegową. Po ogłoszeniu w gazecie naboru do sekcji biegowej zgłosiło się ponad 20 zainteresowanych biegaczy.
W listopadzie 1992 roku po zarejestrowaniu Statutu Klubu wybrano pierwszy Zarząd, na którym czele stanął Grzegorz Garstecki. W pierwszym okresie działalności klubu zajęcia treningowe odbywały się dwa razy w tygodniu, a po czasie trzy razy w tygodniu. Treningi prowadził Kazimierz Krzywdziński. Grupa młodych biegaczy zaczęła wyjeżdżać na różne zawody biegowe w województwie, a nawet po Polsce tak jak do Kołobrzegu czy Piły. Zawodnicy zaczęli osiągać coraz większe sukcesy, do wyróżniających zawodników należeli: Lidka Chodorowska, Kamila Węglicka oraz Mirela Baczyńska. Członkowie klubu również wyjeżdżali na kilku dniowe obozy treningowe do Ośrodka Wypoczynkowego ,,Relax” w Chomiąży Szlacheckiej.
Klub Biegacza na wniosek Adama Musiały w 1993 roku przeprowadził pierwszy Bieg im. Feliksa Matuszaka, w którym udział wzięło około 500 zawodników z całej Polski. Bieg ten, co roku cieszył się coraz większą frekwencją, było nawet ponad 1000 uczestników. Zawody były również zaliczane do Grand Prix Polski Biegów Przełajowych. Bieg odbywał się początkowo przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Szubinie gdzie znajdował się start i meta, po kilku latach przeniesiono start i metę na Stadion Miejski w Szubinie. Klub Biegacza był organizatorem biegu przez okres 10 lat, a przez następne lata organizatorem został Miejski Zespół Oświaty i Rekreacji w Szubinie, który przeprowadzał zawody.

Od 1994 roku do klubu zaczęło się zgłaszać coraz więcej trenujących dzieci i młodzieży. Klub zmienił Status Klubu na Uczniowski Klub Biegacza i został zarejestrowany w PZLA oraz LZS. Tym samym rozszerzył swoją działalność, oprócz biegów na dodatkowe dyscypliny w biegach sprinterskich, płotkarskich oraz w skokach. Treningi sprinterskie oraz skoki zaczął prowadzić trener drugiej klasy Tomasz Kaszewski. Prezesem Uczniowskiego Klubu Biegacza został Andrzej Kokociński.
W 1995 roku zawodnicy UKB Szubin pierwszy raz kwalifikują się na Mistrzostwa Polski w Przełajach w Strzelcach Krajeńskich oraz na finał Ogólnopolski Grand Prix w biegach przełajowych w Jastrzębiu Zdroju. Uczniowski Klub Biegacza otrzymuje sprzęt do zajęć treningowych w Lekkiej Atletyce za sumę 4000 zł. Na sukces długo nie było trzeba czekać Mirela Baczyńska zostaje powołana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki do rozwijania swojego talentu sportowego do Liceum Ogólnokształcącego Nr 10 w Warszawie.

Od 1997 roku zawodnicy UKB Szubin wyjeżdżają na letnie obozy sportowe do Sierakowa a zimą do Zakopanego do chwili obecnej. Od tego samego roku zawodnicy Szkół Podstawowych biorą udział w Czwartkach Lekkoatletycznych w Bydgoszczy i kwalifikują się na Finał Ogólnopolski w Warszawie. Duży sukces odnoszą w swoich konkurencjach Marika Sztandera, Małgorzata Lidman i Sebastian Szulc, w następnym roku powtarzają swój sukces. Przez trzy lata Szubin dojeżdżał na Czwartki L.A. do Bydgoszczy. Następnie za zgodą Pana Mariana Woronina Czwartki Lekkoatletyczne do obecnej chwili odbywają się w Szubinie i cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ w każdym organizowanym Czwartku udział bierze ponad 400 uczestników. Zawodnicy, którzy osiągają dobre wyniki w Czwartkach Lekko Atletycznych wstępują do naszego klubu i pod okiem trenerów rozwijają swoje umiejętności.
Zawodnicy naszego klubu osiągają coraz lepsze wyniki na zawodach wojewódzkich i międzywojewódzkich, zdobywając medale i biją rekordy życiowe. Największy sukces odniósł Marcin Szulc zdobywając w Spale srebrny medal juniorów w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu 60 m przez płotki. Marcin Szulc był tą iskierką do dalszych sukcesów zawodników spod znaku UKB Szubin. W ślad zanim poszli następni koledzy z klubu zdobywając medale na mistrzostwach Polski a byli to: Damian Tęcza, Mateusz Joachimowski, Michał Kurdelski i Łukasz Masłowski. Łukasz Masłowski startował również na Mistrzostwach Świata Juniorów w Ostrawie. Do medalistów dołączają również Michał Stodolny i Szymon Wilczyński. W ciągu 20 letniej działalności klubu wymienieni zawodnicy zdobyli łącznie 15 medali Mistrzostw Polski PZLA oraz LZS.
W ostatnim pięcioleciu zawodnicy UKB Szubin dołożyli następne 18 medali Mistrzostw Polski. Jak widać w ostatnim pięcioleciu zawodnicy zdobyli więcej medali niż w ciągu 20 lat. Do wymienionych wcześniej zawodników dołączyli: Karolina Krajewska, Monika Frontczak, Ola Machowska, Jagoda Kaiser, Bartosz Robótka, Martyna Kowalewska, Filip Brągiel, Bartosz Iskra oraz Szymon Adamczyk. W okresie istnienia 25 lat Uczniowskiego Klubu Biegacza zawodnicy byli powoływani do Kadry Polski i występowali w zawodach Międzynarodowych z Orzełkiem na piersi. Oprócz Łukasza Masłowskiego byli to: Michał Kurdelski, Ola Machowska, Helena Dalke, Jagoda Kaiser, Karolina Krajewska oraz Bartosz Iskra. Oprócz powołania do Kadry Polski, co roku powoływani są zawodnicy naszego klubu do Kadry Wojewódzkiej i szkoleni na obozach sportowych. Duża zasługa zdobywania bardzo dobrych wyników jest praca trenerów, na dzień dzisiejszy pracę treningową z młodzieżą prowadzą: Marek Wochna trener pierwszej klasy oraz instruktorzy Małgorzata Jaroch, Elżbieta Czarnecka, Emilia Hilszer, Sandra Pawlak, Kazimierz Krzywdziński oraz pomagająca głównie w szkole Ilona Nowakowska.

Klub zdobył dwa razy Puchary Polski w biegach przełajowych w Gołdapi oraz w Warszawie.

Za osiągane przez zawodników UKB bardzo dobrych wyników klub został jeszcze raz uhonorowany nagrodą w postaci sprzętu sportowego jak płotki, zeskok do skoku wzwyż oraz bloki startowe za sumę 8000 zł.

W 2009 roku ze względu na obowiązki służbowe z prezesa zrezygnował Andrzej Kokociński. Na walnym zebraniu wyborczym został wybrany Zarząd, który działał do 2013 roku.

Prezes – Jan Szparag
Wiceprezes – Wojciech Jeziorny
Sekretarz – Małgorzata Jaroch
Skarbnik – Kazimierz Krzywdziński
Członek – Witold Sztandera

W 2013 roku został wybrany nowy Zarząd, który działa do obecnej chwili
Prezes – Kazimierz Krzywdziński
Wiceprezes – Małgorzata Jaroch
Sekretarz – Daniel Lubawy
Skarbnik – Wioletta Borys Stachowiak
Członek – Artur Krajewski

Za dobrą organizację Czwartków Lekkoatletycznych, Stowarzyszenie Sportu Dzieci i Młodzieży w Warszawie użyczyło bezpłatnie w 2011 roku sprzęt do elektronicznego pomiaru czasu, który z rok wiceprezesa Stowarzyszenia Mariana Woronina odebrał wiceburmistrz Mariusz Piotrkowski i Kazimierz Krzywdziński. Za który bardzo serdecznie dziękujemy, a mierzone czasy są dokładniejsze. Tego samego roku na Gali Królowej Sportu w Bydgoszczy Burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński odebrał Laur za organizacje Czwartków L.A.

Wymieniłem tylko najważniejsze osiągnięcia przez zawodników Uczniowskiego Klubu Biegacza w tym 25 leciu działalności.
Dziękuję w imieniu Zarządu tym wszystkim, którzy włożyli wkład w rozwoju Królowej Sportu organizacją, Urzędom, sponsorom, rodzicom, ponieważ bez nich byśmy nie osiągnęli tak bardzo dobrych wyników.

materiał: P. Krzywdziński

Oceń artykuł: 31 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Kuba, w dniu 30-11-2017 22:33:14 napisał:

    Gratulacje dla Jagody. Jestem z Ciebie dumny

    odpowiedz

    • 2 (2)

    mieszkanka, w dniu 01-12-2017 18:26:49 napisał:

    Całe Łachowo jest dumne że mamy taką zawodniczkę ,WIELKIE GRATULACJE.

    odpowiedz

    • 8 (14)

    baśka, w dniu 02-12-2017 20:23:04 napisał:

    Złotą oznakę Arturowi ?. Za co. Chciałabym poznać jego dorobek, aktywność zapewne kilkuletni. Nie jestem złośliwa ale jakoś nie kojarzę go ze sportem.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 4 (4)

    kolega, w dniu 03-12-2017 21:24:41 napisał:

    gratulacje dla Jagody

    odpowiedz

    • -2 (6)

    kolega, w dniu 03-12-2017 21:25:15 napisał:

    no i dla pana Kazia ogromne podziękowania

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)