Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

24 września 2021

Tygryski obchodziły Dzień Spadającego Liścia. Było kolorowo i wesoło!

fot. pow.

fot. pow.

Pomysłodawcą Dnia Spadającego Liścia w Samorządowym# Przedszkolu nr 2 w Szubinie jest Jerzy Szewczyk, który zauważył, że jesienią brakuje wesołych, optymistycznych świąt.

23 września nie należy więc ze łzami żegnać lata, ale radośnie powitać nową kolorową porę roku. Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy od wizyty w Bibliotece Oddział dla dzieci w Szubinie. Dzieci wysłuchały wierszy i opowiadań o jesieni, poznały mieszkańców jesiennego lasu oraz powiedziały za co lubią nadchodzącą porę roku.

W ogrodzie przedszkolnym Tygryski zebrały kolorowe liście, które posłużyły do wykonania grupowego portretu „Pani Jesień”. Ze zgromadzonych w kąciku przyrody darów lasu dzieci układały esy – floresy. Udział w różnorodnych zabawach i zagadkach, pomógł utrwalić wiedzę dotyczącą zmian zachodzących w przyrodzie. Nie zabrakło także tańca i śpiewu przy piosence z użyciem kolorowych liści. Były zabawy ruchowe, jak: rzut kasztanem do celu, duże i małe podskoki jeżyków oraz zbieranie szyszek. Gdy poczuliśmy się zmęczeni usiedliśmy do stolików i wykonaliśmy zadania daltońskie: zagraliśmy w nową grę „Ja mam…., kto ma…” oraz połączyliśmy jesienne obrazki z ich cieniami.

Ten szczególny dzień upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze, pełnej radości i humoru. Było kolorowo i wesoło! I kto powiedział, że jesień jest szara i smutna? To na pewno nie przedszkolaki! 23 września nie należy ze smutkiem i żalem żegnać lata, ale radośnie powitać nową porę roku – jesień.

Materiał: Izabela Kaszewska

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Kapusta biała
0,99PLN
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)