Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
28 kwietnia 2018

Tydzień dla Ziemi. Szkoła zapewniła wiele atrakcji i niespodzianek

fot. Karolina  Dawidowicz

fot. Karolina Dawidowicz

W związku z tym, że Dni Ziemi obchodzone są corocznie 22 kwietnia Szkoła Podstawowa im. #Ziemi Pałuckiej w Królikowie przygotowała z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek, a w obchody włączyły się wszystkie klasy z wychowawcami.

 Najpierw uczniowie przygotowali plakaty, na których zaprezentowali swoje pomysły związane z Dniem Ziemi oraz obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I. Emocjonujący tydzień rozpoczął się od obejrzenia Seansu Planetarium Nieba Północnego. Następnie wszyscy mieli okazję wysłuchać audycji w szkolnym radiowęźle, przygotowanej przez uczniów klasy VI. Szkoła zaprosiła również wspaniałych gości m. in. pana leśniczego, który opowiedział młodszym dzieciom o tajnikach swojej pracy oraz płetwonurka, który opowiedział  starszej młodzieży jak wygląda podwodny świat zza maski nurka.

Ostatniego dnia odbył się pokaz mody ekologicznej. Każda klasa miała za zadanie przygotować strój danej postaci bajkowej bądź literackiej z wybranych materiałów recyklingowych. Obchody Dnia Ziemi zakończyły się obejrzeniem filmu nakręconego w szkole, w którym starsi uczniowie chcieli zbadać świadomość ekologiczną swoich młodszych kolegów. Tydzień dla Ziemi koordynowały panie: Małgorzata Bejmowicz i Karolina Dawidowicz. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców dzieci otrzymały nagrody za aktywny udział w tegorocznym Dniu Ziemi – serdecznie dziękujemy.

Materiał: Karolina  Dawidowicz

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

BIURKA
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Kanapa
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Deska elewacyjna
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)