Dziś mamy 15 grudnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:

19 lutego 2018

Tydzień Angielski w szkole. Każdy dzień obfitował w atrakcje

fot. Dorota Boruch

fot. Dorota Boruch

W dniach 5-9 lutego nauczyciele języków obcych wspólnie z Samorządem Uczniowskim #zorganizowali Tydzień Angielski w SP Kowalewo.

Celem Tygodnia Języka Angielskiego było promowanie nauki języka angielskiego oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą, historią i geografią krajów anglojęzycznych.

W pierwszym dniu uczniowie „wybrali się” w podróż do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Zwiedzili najciekawsze miejsca i wypili herbatkę u Królowej Elżbiety II.

Drugi dzień był Dniem Irlandzkim. Królował kolor zielony – nie tylko w ubiorze, ale i w kuchni. Szkołę odwiedził Avalon – zespół tańca irlandzkiego z Torunia. Dzieci wzięły udział w warsztatach tanecznych z nauką tańca irlandzkiego.

Trzeci dzień był Dniem Amerykańskim, a dokładniej szkoła zamieniła się w Dziki Zachód. Przybyli kowboje z Silverado City w Bożejewiczkach. Uczniowie zobaczyli pokaz władania lassem i rewolwerem oraz nauczyli się tańca kowbojskiego. Pysznym akcentem był amerykański popcorn i kolorowa wata cukrowa.

W czwartym dniu obchodzono Dzień naleśnika. Pancake Day to angielski odpowiednik Tłustego czwartku. Oczywiście nie zabrakło pysznych naleśników i pączków.

W piątym dniu dominował kolor czerwony – walentynkowy. Odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, której motywem przewodnim była miłość. Dla wszystkich uczestników była to świetna zabawa i ciekawy sposób na zdobycie wiedzy.

Materiał: Dorota Boruch

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Wix., w dniu 19-02-2018 10:43:57 napisał:

  Wuja Tomasz Białkowski z popcornem i watą - NAJLEPSZY!!!! :)

  odpowiedz

  • -3 (3)

  Ahmed, w dniu 20-02-2018 00:44:51 napisał:

  Bardzo dobrze, że organizuje się takie imprezy promujące dawną kulturę angielską. Dawne zwyczaje, herbatki i język są bez wątpliwości ważną ciekawostką historyczną. Warto jednak wzbogacić taką imprezę o aspekty dzisiaj rdzennie brytyjskie np. naukę języka arabskiego, koran, moda hidżabowa, żywność halal, gwałty na dzieciach, strefy no-go itp. Chodzi o to by nie skupiać się jedynie na tym co odchodzi do lamusa, lecz na tym co zaczyna odgrywać w WB rolę wiodącą.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Drobne naprawy
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Blacharstwo
ŁAZIENKI
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Masaż leczniczy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)