Dziś mamy 16 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

22 marca 2020

Turniej w szachy super błyskawiczne. Zagrało 20 zawodników z województwa

Czy szachy wymagają najszybszego refleksu ze wszystkich dyscyplin sportowych ? #Dla każdego zaawansowanego szachisty to oczywistość. O godzinie 23.00 w nocy 20 zawodników z całego województwa grało w pierwszym historycznym turnieju w szachy super błyskawiczne - bullet na portalu lichess.

Warto zauważyć, że rozgrywki przyciągają czołowych graczy regionu. Uczestnicy mają na zegarach zaledwie 1 minutę i jeśli nie zdążą zakończyć partii przed upływem tego czasu - przegrywają. Co ciekawe doświadczeni blitzkarze potrafią wykonać kilkanaście posunięć w ciągu jednej sekundy. Trudno uwierzyć, ale czołowi gracze w tych zawodach ustawiali sobie czas gry na 30 sekund i jeszcze potrafili zająć miejsca na podium. W tej odmianie szachów organizowane są mistrzostwa świata i wiele innych turniejów z nagrodami finansowymi. 57 Turniej Szachowy SZUBIN OPEN BULLET LICHESS zakończył się o godzinie 1.00 w nocy. To kolejna inicjatywa Mikołaja Włocha i Piotra Szybowicza, którzy grali pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, Szubińskiego Domu Kultury i UKS Szachowej Dwójki Szubin. Na tym zakończył się sobotni maraton szachowy (I turniej - 14.00-16.00, II turniej 17.00-19.00, III turniej 23.00-1.00).

Ostatecznie lista medalistów przedstawiała się następująco: I miejsce Karol Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz) - 190 punktów, II miejsce Kacper Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz) - 171 punktów, III miejsce Damian Śliwicki (UKS OPP Toruń) - 142 punkty. Ponownie najlepszymi przedstawicielami gminy Szubin byli: I miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin), II miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin), III miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin).

Szczegółowe wyniki 57 Turnieju Szachowego SZUBIN OPEN BULLET LICHESS I miejsce Karol Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz) - 190 punktów, II miejsce Kacper Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz) - 171 punktów, III miejsce Damian Śliwicki (UKS OPP Toruń) - 142 punkty, IV miejsce Paweł Kukuła (UKS Rotmistrz Grudziądz) - 105 punktów, V miejsce Hubert Gabryszewski (NOK Nakło) - 82 punkty, VI miejsce Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie) - 80 punktów, VII miejsce Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) - 62 punkty, VIII miejsce Ewa Karkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz) - 60 punktów, IX miejsce Mateusz Budnik (BKS Chemik Bydgoszcz) - 59 punktów, X miejsce Marek Kubicki (UKS Gambit Toruń) - 53 punkty, XI miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin) - 51 punktów, XII miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin) - 47 punktów, XIII miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin) - 44 punkty, XIV miejsce Adam Załuski (UKS OPP Toruń) - 40 punktów, XV miejsce Daniel Ludwiński (AZS UMK Toruń) - 33 punkty, XVI miejsce Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) - 33 punkty, XVII miejsce Aleksandra Dąbrowska (BKS Chemik Bydgoszcz) - 28 punktów, XVIII miejsce Adam Maciejewski (MKS EMDEK Bydgoszcz / Rynarzewo) - 24 punkty, XIX miejsce Krystian Janik (NOK Nakło) - 21 punktów, XX miejsce Szymon Wiśniewski (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz) - 10 punktów.

Materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Piotr Szybowicz, w dniu 22-03-2020 16:29:18 napisał:

    I MISTRZOSTWA I LO SZUBIN - TURNIEJ WARCABOWY ONLINE WTOREK 24 MARCA 2020 - 18.00 7 RUND, CZAS GRY NA ZAWODNIKA 10 MINUT Instrukcja zgłaszania się i gry w turniejach warcabowych Wchodzimy na stronę www.kurnik.pl/warcaby/ Logujemy się na stronie jako zawodnik – dowolny pseudonim, dane z imieniem i nazwiskiem wysyłamy przy pomocy SMS do kierownika turnieju – Piotr Szybowicz (I LO Szubin, UKS Szachowa Dwójka Szubin) 667-222-886. Uwaga - jeśli jesteście już zalogowani nie wysyłajcie SMS. Na około pół godziny przed turniejem wchodzimy w zakładkę – TURNIEJE Wchodzimy w zakładkę odnoszącą się do naszego turnieju – piotrszubin. Nagrody – puchary za I, II, III miejsce, puchar za I miejsce dla najlepszego zawodnika szubińskiego I LO, upominki dla każdego juniora. Po puchary i nagrody należy się zgłaszać do kierownika turnieju w szubińskim LO, po ponownym otwarciu szkoły (szkoła jest zamknięta do odwołania). Wyniki zostaną ogłoszone na stronach: www.loszubin.pl, www.szubin24.pl.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Budowa stanu surowego
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Botox i kwas hialuronowy
Kanapa
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)