Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 kwietnia 2019

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznaliśmy zwycięzców

fot. MM/MGOKiR

fot. MM/MGOKiR

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku zorganizowano powiatowy etap # Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 7 drużyn z 5 miejscowości.

Turniej organizowany jest corocznie, a biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu nakielskiego. Jednym z głównych celów wydarzenia jest popularyzowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

W pierwszym etapie na młodzież czekał test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Kolejnym zadaniem był praktyczny sprawdzian z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dalsze etapy wymagały od uczestników wykazania się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym oraz „miasteczku ruchu drogowego”.

Każda z drużyn wykazała się wielkim zaangażowaniem. Po podliczeniu wszystkich punktów, komisja konkursowa ogłosiła końcowe wyniki:
Grupa I (młodsza)
1. Szkoła Podstawowa w Mycielewie
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach
3. Szkoła Podstawowa w Mroczy

Grupa II (starsza)
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie
2. Szkoła Podstawowa w Mycielewie
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach
4. Szkoła Podstawowa w Witosławiu

Wśród najlepszych zawodników w poszczególnych grupach znaleźli się: Patryk Kręcisz (SP Mycielewo) z grupy młodszej, a także Zuzanna Kubiak i Jakub Spychała (oboje SP nr 1 Szubin) z grupy starszej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a indywidualni zwycięzcy zostali dodatkowo uhonorowani. Uczestnicy brali udział w poszczególnych konkurencjach pod czujnym okiem funkcjonariuszy policji.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    KoM, w dniu 29-04-2019 14:25:05 napisał:

    Brawo dla Policji -pani Zosi Wrzeszcz-z pasją robi to co robi !

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zabiegi odmładzające
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Mikrodermabrazja
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)