Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

04 kwietnia 2018

Turniej Wiedzy o Logistyce. Rywalizowali uczniowie z dwóch szkół

fot. ZSP Szubin

fot. ZSP Szubin

22 marca dziesięcioro uczniów klas Technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. #Stanisława Staszica w Nakle n. Notecią oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie wzięło udział w I Powiatowym Turnieju Wiedzy o Logistyce pod patronatem Starosty Nakielskiego.

Rywalizacja uczniów obejmowała część pisemną - test oraz część praktyczną. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z kwalifikacji A.30 (Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania) i A.31 (Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych). Czas przeznaczony na wypełnienie zadań to 120 minut.

Wyniki przedstawiają się następująco:
1.    Arsen Pałamarczuk ZSP Szubin
2.    Mateusz Wojtczak ZSP Szubin
3.    Juliusz Wiland, Mateusz Kulesza ZSP Nakło n. Notecią
4.    Martyna Nitka ZSP Szubin
5.    Kacper Zamorowski ZSP Nakło n. Notecią
6.    Paweł Meller ZSP Szubin
7.    Patryk Kulski ZSP Nakło n. Notecią
8.    Weronika Ośka ZSP Szubin
9.    Partycja Centała ZSP Nakło n. Notecią

Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. W ramach teoretycznego sprawdzenia wiedzy uczniowie musieli odpowiedzieć prawidłowo na 40 pytań z możliwością wyboru odpowiedzi. Część praktyczna obejmowała dwa zadania dotyczące kartoteki magazynowej i obliczenia kosztów transportu. Po sprawdzeniu prac okazało się, że uczniowie Mateusz Wojtczak, Juliusz Wiland i Mateusz Kulesza uzyskali taką samą liczbę punktów (43pkt). Organizatorzy byli na tę ewentualność przygotowani i troje uczestników zmierzyło ponownie swoje siły przy rozwiązywaniu zadań praktycznych dotyczących wskaźników magazynowych i zastosowaniu ekonomicznej wielkości dostaw przy ustalaniu średniego zapasu magazynowego i kosztów całkowitych. Po tej dogrywce drugie miejsce zajął Mateusz Wojczak, a trzecie miejsce Juliusz Wiland i Mateusz Kulesza.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wyników, a Panu Staroście Tomaszowi Miłowskiemu serdecznie dziękujemy za objęcie patronatem I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Logistyce. Kolejna edycja za rok.

Materiał: Alicja Jaśkowiak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)