Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2018

Trzy drużyny zagrały w frisbee. Wygrana nie była jednak najważniejsza

fot: SP Tur

fot: SP Tur

Jako jedna z trzech w woj. kujawsko-pomorskim, Szkoła Podstawowa w Turze im. Polskich # Olimpijczyków przystąpiła w tym roku szkolnym do ogólnopolskiego programu „Szkoła z klasą 2.0”.

Celem tego projektu było wybranie i praca w jednym ze wskazanych obszarów przez organizatora. Nasza szkoła wybierając temat „dobrych relacji”, postanowiła zaangażować całą społeczność szkolną, czyli rodziców, uczniów i nauczycieli, aby na nowo zdefiniować, szukać odpowiednich metod, aby budować jak najlepsze relacje w społeczności szkolnej, Postawiliśmy na zasady „Fair Play”, które dotyczyły nie tylko relacji sportowych, lecz również wszystkich aspektów w życiu codziennym szkoły. Najważniejsze wartości promowane w naszej szkole to: sprawiedliwość, bezstronność, uczciwość, honor, szczerość, szacunek dla kolegi i koleżanki, szlachetna postawa, piękny gest, panowanie nad złymi emocjami, równe szanse, rezygnacja ze zwycięstwa za wszelką cenę, szacunek dla słabszych.

W sobotę 9 czerwca na boisku wielofunkcyjnym przy szkole odbył się turniej w jeszcze mało popularnej w naszym kraju dyscyplinie sportowej Ultimate Frisbee. To bardzo atrakcyjne dla widzów rozgrywki drużynowe, polegające w skrócie na podawaniu do siebie dysku frisbee, aby ostatecznie zdobyć punkt łapiąc go w strefie punktowej. Grać może każdy, zasady gry są proste i zrozumiałe, a gra jest dynamiczna i szybka. Jednak dla nas najważniejszym był fakt, iż ta dyscyplina sportowa wymyślona przez uczniów, promuje i opiera się jednoznacznie na zasadach „Fair  Play”, czyli czystej, sprawiedliwej i uczciwej gry. W Ultimate Frisbee nie ma sędziów, wszelkie spory rozwiązują zawodnicy sami zgodnie z zasadami szacunku dla przeciwnika.

W naszych rozgrywkach spotkały się trzy drużyny: rodziców, uczniów i nauczycieli. Wcześniej zespoły spotykały się w przygotowaniach treningowych, gdzie we własnym gronie starały się budować „dobre relacje”. Turniej Ultimate Frisbee był wspaniałym wydarzeniem dla naszej szkoły. Zwyciężyła drużyna uczniów, choć to zwycięstwo nie było tak ważne, jak wspólne spędzenie czasu poprzez promowanie wspaniałych wartości. Uśmiech na twarzach uczestników i zgromadzonej publiczności, świadczył o szczerej radości podczas tego spotkania. Turniej przygotowała trzynastoosobowa grupa nauczycieli biorących udział w programie „Szkoła z klasą2.0”, a cały festyn z towarzyszącymi atrakcjami, Dyrekcja szkoły i Rada Rodziców.

Mamy nadzieję, że budowanie i promowanie zasad „Fair Play”, będzie nam towarzyszyło w przyszłości w codziennych relacjach wśród społeczności naszej szkoły.

materiał: Koordynator programu „Szkoła z klasą2.0”– Marcin Marecki

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa magazynów
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)