Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2021

Trwa akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Ciekawe zajęcia w szkołach

fot. IAS w Bydgoszczy

fot. IAS w Bydgoszczy

Nabiera tempa kolejna edycja akcji edukacyjnej prowadzonej przez# Krajową Administrację Skarbową, skierowanej do najstarszych uczniów szkół podstawowych i wszystkich uczniów szkół średnich.

Spotkania mają uzmysłowić młodzieży z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się udział w grach hazardowych oraz jak dostrzegać i przeciwdziałać problemom wynikającym z hazardowego uzależnienia.

Od tego roku szkolnego akcja prowadzona jest pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!".

W ostatnich dwóch tygodniach pracownicy i funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS odwiedzili między innymi: Szkołę Podstawową w Kcyni, w Kołaczkowie, w Grucie oraz Grupie, a także Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu.

W spotkaniach w trakcie których szczególnie zwracano uwagę na problemy związane z nadmiernym korzystaniem i legalnością uczestnictwa w grach hazardowych, a także konsekwencjami prawnymi wynikającymi z udziału w nielegalnych grach, wzięło udział łącznie około 400 uczniów.

Doskonałym uzupełnieniem prelekcji, a jednocześnie elementem wzbudzającym największe zainteresowanie młodzieży były pokazy filmów i zdjęć z działań prowadzonych przez funkcjonariuszy kujawsko-pomorskiej KAS, wymierzonych w przestępczość hazardową.

Młodzież, która niezwykle aktywnie włączała się w dyskusję relacjonując często własne doświadczenia, odebrała zajęcia z dużą aprobatą i zrozumieniem

Dlatego przypominamy, że udział w prowadzonej do końca czerwca 2022 r. akcji, może wziąć każda zainteresowana szkoła podstawowa lub średnia. Wystarczy wysyłać zgłoszeniena adres edukacja.ias.bydgoszcz@mf.gov.pl.

Zapraszamy!

Materiał: Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (7)

    Goj, w dniu 21-11-2021 17:28:21 napisał:

    Ale państwowy hazard lotto, zdrapki są w porządku i to już nie hazard i można reklamować nawet w TV.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa magazynów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Konstrukcje stalowe
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)